Архів новин

Львівська митниця засекретила імпортерів та експортерів сільгосппродукції

Львівський прес-клуб – відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» - звернувся до Львівської митниці про таку інформацію:
- яку сільгосппродукцію і в яких обсягах агропідприємства Львівщини (які саме) експортують в інші країни (окремо за країнами);
- які митні платежі сплачують ці експортери;
- яку сільгосппродукцію і в яких обсягах іноземні компанії (з яких країн) імпортують на Львівщину;
- які митні платежі сплачують ці імпортери.

На цей запит була одержана така сувора відповідь (авторські підкреслення у тексті не збережені):

«Відповідно до ч. 1, 2 ст. 11 МК України інформація, що стосується державної митної справи, отримана митними органами, може використовуватися ними виключно для митних цілей і не може розголошуватися без дозволу суб'єкта, осіб чи органу, що надав таку інформацію, зокрема, передаватися третім особам, у тому числі іншим органам державної влади, крім випадків, визначених цим Кодексом та іншими законами України.

Інформація щодо підприємств, громадян, а також товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що переміщуються ними через митний кордон України, що збирається, використовується та формується митними органами, вноситься до інформаційних баз даних і використовується з урахуванням обмежень, передбачених для інформації з обмеженим доступом.

До завдань митної статистики, відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 447 МК України належить захист статистичної інформації, яка відповідно до закону не підлягає розголошенню.

Відповідно до ч. 2 ст. 452 МК України інформація щодо експортно-імпортних операцій конкретних суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності може надаватися лише органам досудового розслідування у зв'язку із здійсненням ними кримінального провадження, органам державної податкової служби, а також за письмовими вмотивованими запитами – державному уповноваженому Антимонопольного комітету України та голові територіального відділення Антимонопольного комітету України у зв'язку з розслідуванням ними антиконкурентних узгоджених дій.

Враховуючи обумовлене, Львівська митниця Міндоходів не уповноважена на надання запитуваної інформації».

Що на це сказати. Хіба що таке: що дозволено Митному кодексу, те не дозволено Закону «Про доступ до публічної інформації». Та й навіщо українським громадянам знати, наприклад, про те, хто і яку сільгосппродукцію завозить на продаж в Україну. Така інформація, напевно, за логікою митників справді може завдати шкоди: або здоров’ю громадян, або державній безпеці.

А щоб зовсім не розчарувати читачів відсутністю запитуваної Прес-клубом інформації, порадимо їм бодай прочитати більше на цю тему на офіційному сайті ЛОДА . Та й для службовців Львівської митниці там буде маленьке професійне відкриття: не все так втаємничено , як їм того хотілося б.

Щоденний Львів

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут