Архів новин

Скнилівську трагедію скромно згадує тільки Львівська міськрада

Сьогодні Львівська міська рада повідомила, що до Дня пам`яті жертв та потерпілих на Скнилівському летовищі – 27 липня – надасть матеріальну допомогу їм та їхнім сім’ям на загальну суму 77,5 тис. грн. З цих коштів одна особа, яка потребує реабілітації та лікування, одержить допомогу у сумі 10 тис. грн, а 27 осіб-членів сімей загиблих, які потребують лікування, оздоровлення, вирішення питань соціально-побутового характеру, отримають по 2,5 тис. грн. Порівняно з минулим роком 27 особам-членам сімей загиблих виплатять на 500 грн більше, але 10 тис грн заплатять уже не двом, як торік, а тільки одній особі. Загальна сума допомоги у 2012 році становила 74 тисячі грн.

Про це розповів прес-службі ЛМР Ігор Кобрин, заступник начальника управління соціального захисту Львівської міської ради.

Голова ГО «Скнилівська трагедія» Стефан Козак сказав кореспонденту «ЩЛ», що навіть така скромна матеріальна допомога з боку міськради Львова нині є єдиним реальним знаком уваги до сімей, які 11 років тому зазнали непоправної втрати. Тому що ані обласна влада, ані держава тепер не надають жодної допомоги потерпілим від аварії військового літака 27 липня 2002 року на авіашоу у Скнилові.

Загалом, за словами Стефана Козака, нині живуть 600 осіб, які – прямо чи опосередковано – повинні були б мати статус потерпілих від жахливої трагедії, коли після падіння літака у натовпі глядачів загинуло 77 осіб (серед них – 28 дітей) і було поранено близько 250 людей. Хтось залишився калікою, а хтось сиротою, інші – втратили годувальників... Проте в Україні немає закону про соціальний захист потерпілих, тому фактично всі ці люди покинуті напризволяще. І вони можуть сподіватися хіба що на чиюсь добру волю. Зрештою, переважна більшість розчарувалася в усьому і тепер вже втратила будь-яку надію, вважає Стефан Козак.

Хоча сам він як голова ГО «Скнилівська трагедія» намагається вірити у те, що Європейський суд з прав людини позитивно вирішить позов потерпілих на летовищі у Скнилові до держави Україна. У цьому позові є п’ять вимог, що стосуються відповідальності держави за трагедію, несправедливого судочинства у цій справі, незабезпечення громадянських прав жертв і потерпілих. І лише одна з цих вимог – п’ята – матеріальна. Ймовірно, результати розгляду цього позову стануть відомими у вересні. А поки що у листуванні з Європейським судом представники України намагаються подати ситуацію так нібито держава виконала всі свої зобов’язання перед потерпілими.

За словами Стефана Козака, ставлення української держави до своїх громадян виявилося вже у тому, як вона оцінює життя співвітчизників та іноземців. Сім’ям загиблих у Скнилівській трагедії держава виплатила по 100 тис грн, а сім’ям громадян Ізраїлю і Росії, які втратили своїх рідних і близьких під час помилкового збиття українською військовою ракетою рейсового літака над Кримом, - по 200 тисяч американських доларів.

А за кількістю загиблих Скнилівська аварія важається найбільшою катастрофою в історії авіаційних шоу.


Щоденний Львів

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут