Архів новин

FEMEN дасть відповідь спецслужбам за побиття їхнього консультанта, - Гуцол

Ситуація, пов'язана з громадською організацією FEMEN, ніяк не дотична до будь-яких заходів Служби безпеки України, заявила у коментарі ВВС Україна речник голови СБУ Лада Сафонова. Йдеться про напад на політолога Віктора Святського, який стався ввечері 24 липня у центрі Києва.

Рух FEMEN, який називає пана Святського "наш друг", заявив, що напад скоїли українські спецслужби, намагаючись запобігти акціям, приуроченим до святкувань 1025-річчя Хрещення Русі. У зв'язку зі святковими заходами до Києва приїдуть, зокрема, лідер РПЦ Кіріл і католікос-патріарх Грузії Іліа Другий. Уже підтверджено візити президентів Молдови, Сербії та Росії, проти чого і виступатимуть учасниці FEMEN.

"Вони отримають відповідь за злочин"

Анна Гуцол з FEMEN у коментарі ВВС Україна заявила, що на Віктора Святського напали ввечері 24 липня "в районі вулиць Михайлівської та Малої Житомирської", коли він ішов до офісу організації.

"Якихось точних, конкретних деталей немає, тому що він майже нічого не пам'ятає, - розповіла активістка, яка 25 липня приїхала до потерпілого до лікарні. - Пам'ятає, що перед тим, як на нього напали, йому сказали: "Вони будуть наступні", це стосувалось саме нас".

За словами пані Гуцол, лікарі встановили у Віктора Святського черепно-мозкову травму, забої, гематоми. Однак, каже вона, "ще не всі процедури зроблені по з'ясуванню того, що відбулось, які травми" і що "можливий крововилив у мозок".

Анна Гуцол також пояснила, що постраждалий - не член руху, а "друг", який допомагає та консультує "в контексті геополітичних конфліктів". Зокрема він допомагав FEMEN у підготовці акцій до річниці Хрещення Русі.

На запитання, чи проводитимуть якісь акції активістки руху, пані Гуцол відповіла: "Ми не залишимо цю справу просто так, ми не здамось, і вони отримають свою відповідь за цей злочин".

Віктор Святський зараз у лікарні з численними ушкодженнями голови (на фото). Які саме акції проводитиме рух, активістка не уточнила.

За її словами, до нападу могли бути причетні "як ФСБ, так і КГБ", але "діяли вони точно через СБУ".

Зараз Віктор Святський перебуває в лікарні. На момент підготовки матеріалу Анна Гуцол сказала ВВС Україна, що він не може говорити по телефону, тому що погано почувається і у нього розбите все обличчя.

"Голослівні звинувачення"

"Ми абсолютно спростовуємо будь-яку причетність до даного інциденту. Наразі у нас немає достовірної інформації, що там насправді відбулось, але ясно, що Служба безпеки України жодним чином не причетна до даної ситуації, це навіть неможливо уявити в будь-якому контексті", - заявила Лада Сафонова.

Вона сказала, що наразі не знає, чи реагуватиме якось СБУ на звинувачення з боку FEMEN, проте додала, що "такі голослівні звинувачення і не потребують такої прямолінійної і симетричної відповіді".

У Шевченківському райуправлінні МВС міста Київ підтвердили ВВС Україна, що ввечері 24 липня до міліції "зателефонувала жінка та повідомила, що невідомі особи побили її знайомого".

"Дану заяву було зареєстровано згідно чинного законодавства, з даного приводу розпочате кримінальне провадження, наразі тривають слідчі дії, - заявила Наталія Калиновська, прес-офіцер управління. - Жодних заяв щодо того, що він належить до якогось громадського руху або громадської організації, не було".

Пані Калиновська підтвердила, що інцидент стався на вулиці Михайлівській.

Про це повідомила BBC Україна.

Щоденний Львів

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут