Архів новин

В Україні заборонили телерадіокомпанії із зареєстрованими в офшорних зонах засновниками

Президент України Віктор Янукович підписав прийнятий Верховною Радою закон, що вводить заборону на створення й діяльність телерадіоорганізації, засновником або власником якої є юридична або фізична особа (нерезидент), що діє в Україні, але зареєстрована в офшорній зоні. Про це сказано в повідомленні прес-служби Президента.

Цим законом визначаються підстави для відмови в державній реєстрації ЗМІ, якщо засновником порушуються гарантії монополізації друкованих засобів масової інформації.
Зокрема, така відмова може бути у випадку, якщо фізична або юридична особа сама або через зв'язаних осіб володіє частками (паями, акціями), які забезпечують досягнення 50 і більше відсотків голосів у вищому органі юрособа, що є засновником (співзасновниками) друкованого ЗМІ.

Законом установлюється, що зв'язаними особами є юридична або фізична особи, що здійснює контроль за засновником друкованого ЗМІ, а також юрособа, що засновник контролює.

У випадку якщо одним зі співзасновників друкованого ЗМІ є фізособа, пов'язаними з ним особами вважаються також члени його сім’ї (чоловік, дружина, діти й батьки, мачуха й вітчим, рідні брати, сестри, їх діти, чоловіки, дружини), разом з якими воно здійснює контроль над друкованим засобом масової інформації.

Крім того, законом Національній раді з питань телебачення й радіомовлення доручається контролювати виконання цієї вимоги про власників ТРК.

Також установлюється, що кожний випуск продукції інформаційних агентств має містити, зокрема, і відомості про засновника (співзасновниках).
Друковані ЗМІ зобов'язують вказувати прізвище та ініціали особи, відповідального за випуск окремого номера видання.

Як повідомляло агентство, 4 липня Рада ввела заборону на створення й діяльність телерадіоорганізації, засновником або власником якої є юридична або фізична особа (нерезидент), що діє в Україні, але зареєстрована в офшорній зоні.

Депутати Ради, члени фракції "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" Микола Томенко і Микола Княжицький пропонують парламенту зобов'язати телерадіокомпанії розкривати інформацію про реальну структуру власності й надавати відомості про фактичних власників компанії при отриманні ліцензії на мовлення. Про це повідомляють "Українські новини".

Щоденний Львів

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут