Архів новин

В Україні мобiльні пристрої найшвидше "заражаються" шкідливими програмами

Кількість шкідливих програм (шкідливих вірусів) на мобільних пристроях в Україні у другому кварталі 2013 року зросла майже в 5,9 разу порівняно з першим кварталом, що зробило країну лідером за цим показником у світі, зазначає провідний американський розробник антивірусного програмного забезпечення NQ Mobile у своєму піврічному звіті в четвер. Згідно з його даними, якщо в першому кварталі Україна посідала 9-те місце за кількістю заражених мобільних пристроїв, то в квітні вона вже стала шостою, випередивши набагато більш населені Бразилію, Індонезію та Індію, а в червні увійшла до трійки, посунувши Саудівську Аравію, Таїланд і США.

NQ Mobile відзначає, що на частку України і Росії в другому кварталі припадало близько 20% усіх мобільних інфекцій з часткою Росії 17,15%. При цьому в червні, згідно з поданими графіками, показник Росії скоротився приблизно до 10,4%, а України - виріс до 5,9% Лідером залишається Китай з 31,7% загалом за квартал і близько 38,9% у червні.

NQ Mobile уточнює, що в абсолютних величинах у першому півріччі було виявлено 51,08 тис. вірусів (зокрема в другому кварталі - 25 944 тис.) якими були інфіковані 21 млн мобільних пристроїв. З них 43% входять до найширшої категорії потенційно небажаних програм (ПНП - трояни, шпигунські програми, спам тощо), 32% вірусів призначені для заробітку на персональних даних абонентів і 23% - для повного блокування роботи мобільних пристроїв.

Згідно з даними NQ Mobile, загальна кількість мобільних вірусів у 2012 році збільшилася порівняно з попереднім роком у 2,6 разу, а порівняно з 2010 роком - у 9,6 разу.

Додамо, мільйони мобільних телефонів можуть бути вразливі для потенційного несанкціонованого доступу через використання застарілого методу шифрування, який використовувався ще у 1970-х роках. Так вважає відомий німецький фахівець з ІТ-безпеки Карстен Нол із компанії Security Research Lab.

За словами Нола, атак зазнають всі типи телефонів незалежно від бренду - від продукції компанії Apple і смартфонів, що використовують платформу Android, до телефонів компанії Blackberry. Вразливість дозволяє отримати доступ до відомостей про приблизне місцеперебування, SMS-функцій, до голосової пошти і низки інших можливостей, повідомляє Newsru.ua.

Щоденний Львів

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут