Архів новин

Для 38% громадян України приємно, коли до них звертаються українською мовою, а для 15% - коли російською

Майже 38% громадян України приємно, коли до них звертаються українською мовою, а 15% - коли російською. Про це свідчать результати дослідження, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова.

Так, на питання "Що ви відчуваєте, коли незнайома людина звертається до вас українською мовою?", 37,8% респондентів відповіли, що їм це приємно. Варіант "Нічого особливого не відчуваю" обрали 59,4% опитаних, 1,2% відповіли, що звернення на українському викликало б у них неприємні почуття.

На аналогічне питання стосовно російської мови 15,4% відповіли, що таке звернення їм було б приємним, у 75,6% опитаних звернення російською мові не викликало б особливих почуттів, а 5,6% таке звернення було б неприємним.

Звернення українською мовою викликають приємні почуття у 59,4% жителів заходу країни, у 48,5% жителів центральних областей, у 24% жителів півдня і 20,6% на сході України. Звернення російською мовою приємні 7,4% респондентів на заході країни, 15,3% - у центрі, 20,7% - у південних областях, 17,8% - у східних.

Нагадаємо, 28% українців хочуть, щоб російська мова отримала статус державної.

Newsru.ua

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут