Архів новин

Якщо Донецьк - рай для бізнесу, то Львів - "чистилище"

Донецьк другий рік поспіль стає найпривабливішим для бізнесу містом в Україні. Другу сходинку рейтингу посіла Одеса, третю - Львів. На четвертому місці опинився Дніпропетровськ, а замикає п'ятірку найкращих для бізнесу міст - Харків.

Про це йдеться у рейтингу Forbes. "Рейтинг відображає привабливість українських міст для компаній, що працюють на споживчому ринку. Київ не увійшов у дослідження: - ми дивимося на регіони з точки зору інвестора зі столиці або іноземного інвестора", - пише видання.

Як зазначається, видання обирало міста (з населенням понад 200 тисяч осіб) за сумарною кількістю балів, отриманих за п'ятьма групами показників, а саме - людський капітал, купівельна спроможність, інвестиційний клімат, економічна стійкість, інфраструктура і комфорт.

У цілому містах рейтингу є куди рости: за інтегральним показником лідер набрав тільки 85 балів зі 100 можливих, зазначає видання.

"Столиця Донбасу продовжує облаштовуватися, а наявність в ній штаб-квартир кількох найбільших роботодавців країни є магнітом для талантів з інших регіонів, включаючи Київ", - пише видання.

Як зазначається у рейтингу, Донецьку ще є до чого прагнути в плані інфраструктури.

"Місто відстає від інших великих міст за кількістю торговельних площ на душу населення. Неважливо йдуть справи з відкритістю для інвесторів і загальним бізнес-кліматом, що робить Донецьк залежним лише від кількох циклічних галузей і бізнес-груп", - йдеться у матеріалі.

Ще одне активне за змінами місто - Вінниця - піднялося в рейтингу на кілька сходинок. Вінниця - одна з лідерів за темпами зростання середньої зарплати і обсягів реалізації промислової продукції. У плані впровадження різних інновацій, у тому числі системи електронного управління, Вінниця може слугувати прикладом не лише для інших обласних центрів, а й для столиці.

"Правда, наявність Wi-Fi в трамваях не робить місто інфраструктурно привабливим. У Вінниці старий аеропорт, замало готелів і торговельних площ", - пише видання.

Зазначимо, що торік журнал Forbes також визнав, що найкраще бізнесу - в Донецьку.

Нагадаємо, у серпні минулого року, в серії рейтингів "Найкращі міста для життя в Україні" перше місце посіло місто, розташоване на сході країни. Донецьк не став першим за жодним із критеріїв рейтингу, але за сумою балів обійшов Київ, який незмінно очолював рейтинг, писав "Фокус".

Щоденний Львів

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут