Архів новин

У п’яти містах Португалії Голодомор визнали геноцидом проти українців

У Лісабоні презентували збірку наукових статей португальських істориків «Голодомор (1933—1933) — невідома українська трагедія» («Holodomor — A desconhecida trag?dia ucraniana (1932—1933)»). Як повідомляє Спілка українців у Португалії, ідея видання виникла після проведення «Днів української культури та історії у Лісабонському університеті» у 2009 році, під час яких відбулася наукова конференція щодо Голодомору 1932—33 років в Україні.

«Ця збірка — результат плідної співпраці, з одного боку, громадської організації Спілки українців у Португалії з Посольством України (до президентства Януковича, який фактично заперечив характер геноциду проти українців у Голодоморі), та провідного вищого навчального закладу Португалії — Лісабонського університету з Асоціацією іберо-слов’янських мов і португальських істориків, з іншого», — йдеться у повідомленні.

Раніше внаслідок активної діяльності Спілки у п’яти містах Португалії муніципальні ради у своїх рішеннях вже визнали Голодомор 1932—1933 років актом геноциду проти українського народу.

Прес-центр Центру досліджень визвольного руху.

Щоденний Львів

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут