Архів новин

«Швидка» на Львівщині виїжджала намарно понад 7 тисяч разів цьогоріч і 15 тисяч разів - торік

Швидка медична допомога на Львівщині за перше півріччя 2013 року понад 200 тисяч разів виїздила за викликами. З них безрезультатні – становили понад 7 тисяч або 3,2 % від усіх виконаних виїздів. Про це у відповіді на інформаційний запит Львівського прес-клубу < повідомив заступник голови-керівник апарату Львівської облдержадміністрації В. Гураль.

Безрезультатними, пояснили в ЛОДА, є виїзди, під час яких медичну допомогу не надавали:
- «не застали» - коли бригада ШМД не застала особу на місці виклику або є свідки, які повідомили про подальше перебування особи (забрали, пішов тощо);
- «адреса не знайдена» - якщо адреси, за якою викликали бригаду ШМД, фактично немає;
- «не доїхали» - якщо бригада ШМД не змогла дістатися до місця виклику з тієї чи іншої причини (зупинили для надання медичної допомоги, поламка автомобіля дорогою на виклик тощо);
- «не викликали» - якщо виклик був хибним, неправдивим;
- «обслужений до приїзду» - якщо допомогу особі надали до прибуття бригади ШМД і ця особа надалі медичної допомоги не потребує;
- «відмова від допомоги» - якщо особа, до якої викликали швидку, відмовилася від медичного огляду.

У 2012 році швидка на Львівщині виїздила за викликами ще частіше – понад 600 тисяч разів. Із них безрезультатні виїзди становили майже 15 тисяч або 2,4% від усіх виїздів, йдеться у відповіді з ЛОДА. Середня вартість одного виїзду на виклик у 2012 році становила 361,60 грн. (враховуючи медикаментозне забезпечення), у 2013 – 383,70 гривень, зазначено у відповіді.

Служба швидкої медичної допомоги у 2012 році мала 51 лікарську загальнопрофільну бригаду, 88 фельдшерських бригад, 20 спеціалізованих бригад, повідомили в ЛОДА.

Кількість безрезультатних виїздів може бути скорочена завдяки запровадженню системи автоматизованого визначення номера, яка передбачена Національним проектом «Вчасна допомога», – створення Єдиної регіональної оперативно-диспетчерської служби, вважають у ЛОДА.

Нагадаємо, що згідно зі ст. 183 Кодексу України про адміністративні правопорушення за завідомо неправдивий виклик пожежної охорони, міліції, швидкої медичної допомоги, або аварійних служб передбачено накладення штрафу від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Про те, чи були випадки таких оштрафувань у Львівській області, у відповіді ЛОДА не зазначено.

Щоденний Львів

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут