Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

На головну Архів новин
19/07/13

Поїзд Львів-Сімферополь подорожчає в липні і у жовтні

Підвищення цін на залізничні квитки в Україні буде незначним, а виручені гроші витратять на ремонт вагонів. У цьому запевнив міністр інфраструктури Володимир Козак. Його міністерство вирішило підняти вартість квитків у потягах внутрішнього сполучення. Як пропонують, проїзд у плацкартах подорожчає на 10 відсотків від жовтня, а в купейних вагонах – у два етапи на стільки ж відсотків у липні та жовтні. Таким чином у «Укрзалізниці» хочуть бодай частково покрити збитки від пасажирських перевезень. Підняття тарифів обумовлене ринком, пояснюють чиновники. А громадські активісти стверджують: за рахунок пересічних пасажирів збагачуються зрештою олігархи.

Від 1 жовтня українцям за проїзд у плацкарті й купе доведеться платити більше. Один квиток, залежно від напряму, подорожчає приблизно на 10-40 гривень. Для львів’янки Світлани Юрчук зміна тарифів виявиться відчутною.

«Як недавній студент, можу сказати, що для людей мого віку це доволі критично. Я граю в КВК, у мене досвід часто їздити по Україні, не лише на вихідні додому. Це відчутно – купувати квитки дорожче, коли ти дуже часто купуєш їх за свій рахунок», – каже дівчина.

Вартість квитка складається з величезного переліку послуг, серед яких страховка, обслуговування у самому поїзді (постіль, чай), комісійний збір. Проте близько 70% вартості – це, так звана, вартість плацкарту чи купе, тобто право людини на проїзд. Саме воно і подорожчає на 10%, пояснили Радіо Свобода в «Укрзалізниці».

Вимога ринку

Піднімати ціни на пасажирські залізничні перевезення змушує ринок, переконує колишній керівник «Укрзалізниці» Михайло Костюк. Усі види діяльності повинні бути наближені до економічно обґрунтованих, додає він.

??«У зв’язку з тим, що пасажирський транспорт – це сектор, який збитковий уже не один десяток років, закономірно шукаються ті чи інші форми задля того, щоб вийти з даної ситуації. От, наприклад, сьогодні вже на залізниці «Українська залізнична швидкісна компанія» працює як самостійний орган. В системі реформування транспорту пасажирський рух, пасажирське господарство буде працювати самостійно, як працює в цілому світі. Триматись ідеології компенсувати перевезення пасажирів за рахунок вантажних перевезень – сьогодні це вже не ринковий механізм», – пояснює Костюк.

«Нерентабельність пасажирських перевезень є нормальною річчю»

Для багатьох країн світу нерентабельність соціально значимих послуг, серед яких і пасажирські перевезення, є нормальною річчю, наводить приклад активіст «Автономної спілки трудящих» Денис Горбач. Перехресне субсидування, як спосіб фінансування залізниці, коли пасажирські перевезення дотуються за рахунок вантажних, повинне працювати в Україні і надалі, каже він. Якщо посадовці хочуть, щоб «Укрзалізниця» приносила прибутки, піднімати тарифи потрібно на вантажні перевезення, де є багато платоспроможних бізнесменів, пропонує Денис Горбач, проте додає, що ці тарифи в Україні вже п’ять років тримають на одному рівні, догоджаючи таким чином не людям, а олігархам.

??«Цього літа в червні знову урядом Миколи Азарова було укладено меморандум з металургійними підприємствами і знову їм пообіцяли і надалі не піднімати тарифи більш ніж на 5%. Тобто, ми бачимо за рахунок кого субсидується держава і фактично субсидуються найбільші олігархи, найбільші металурги, Ахметов, Коломойський, Пінчук та інші. Тому що саме вони користуються послугами «Укрзалізниці». Це неправильно і має бути навпаки. Бізнес має субсидувати населення», – переконує Горбач.

Щоб подолати збитковість, «Укрзалізниця» вживає ще низку заходів. Окрім підвищення тарифів на пасажирські перевезення нещодавно запровадили іменні квитки, щоб згодом перейти на електронні.

Про це передає Радіо Свобода .

Щоденний Львів

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

Транспорт Львова 

Відео 


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  


Наші партнери та корисні посилання

Розплідник Квіти Саду. Даруємо красу | Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова


© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас