Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

На головну Архів новин
19/07/13

Гадюка звичайна повзає Львівщиною від Великодня до Покрови

За минулий рік на Львівщині було зафіксовано 65 випадків укусів змій. Цьогоріч виявлено вже 30 нападів плазунів. Смертельних випадків не було. Про це у п’ятницю, 19 липня, повідомили у Львові учасники прес-конференції на тему: «Як уберегтися від змій». Цей захід став свого роду продовженням розповіді на цю тему голови Львівського відділення Українського герпетологічного товариства Тараса Гринчишина у відеопрограмі "6 хвилин про".

Ярослав Підгірний, головний позаштатний анестезіолог Львівської області, доктор медичних наук, профессор, та Ігор Антахович, директор Львівського міського еколого-натуралістичного центру, розповіли про першочергові заходи при зустрічі зі змією та при її укусі.

За словами Ігоря Антаховича, директора Львівського міського еколого-натуралістичного центру, єдиним отруйним видом плазунів на Львівщині є гадюка звичайна. Її можна відрізнити від інших видів змій за ромбічною формою голови та сірим окрасом. Гадюка звичайна, хоча раніше не виповзала за межі лісів, все частіше зустрічається поблизу жител у Сколівському, Турківському, Самбірському та навіть Червоноградському, Жовківському районах. Вона шукає місце, де їй можна сховатись, і у невпорядкованих домашніх осподарствах цьому слугують будівельне сміття, шифер. Якщо у господарстві ємиші, то є ймовірність появи і гадюк.
Ігор Антахович каже, що змії з'являються приблизно в період Великодніх свят і щезають після Покрови. Їх активність залежить від температури грунту, яка має бути не нижче 10 градусів.

Ярослав Підгірний каже, що отрута гадюки не так страшна, як алергійна реакція на неї у деяких людей. Крім цього, укус змії набагато важче переносять діти. Концентрація отрути для маленької дитини значно серйозніша, і вона швидше всмоктується в кров.

Для уникнення зустрічі з плазуном на відкритій місцевості треба:

1.Пересуватись на природі спокійно, тримати перед собою палицю, рухаючи гілки, траву. Шум злякає плазуна, який ніколи не нападає з власної ініціативи.
2.Носити високе взуття, цупкі штани.
3.Якщо побачили змію, зробити 1-2 кроки назад і обійти її.

Ігор Хома. зоолог-тераріуміст, герпетолог Львівського міського дитячого науково-натуралістичного центру, захищає змій:
«Плазуни є корисними, оскільки знищують мишовидних гризунів, які переносять інфекції. Їх отрута може використовуватись для боротьби з деякими видами ракових захворювать. Змії ніколи не нападають першими. Замість того, щоб знищити змію, ліпше обійдіть її».

Первинна допомога при укусі гадюки на місці подій:

1. Відкинути гадюку якомога далі.
2. Знерухомити ділянку укусу. Ні в якому разі не накладати тугих пов’язок. При перетисканні кінцівки змінюється кругообіг.
3. Дати потерпілому якнайбільше води для зменшення концентрації отрути в організмі.
4. Відсмоктувати отруту чи ні – питання суперечливе. За наявності мікротріщин у ротовій порожнині, отрута може потрапити і в організм рятівника.
5. Доцільно обробити рану антисептиком.
6. Якомога швидше доправити потерпілого до найближчого лікувально-профілактичного закладу.

Лікування триває 5-6 діб залежно від тяжкості стану та місця укусу. За словами Ярослава Підгірного, вартість лікування не вкрай дорога : на добу орієнтовно потрібно витратити 200-250 грн.

Тетяна Стадник,
спеціально для «Щоденного Львова».

Фото автора.

Щоденний Львів

Коментарі  
відгук на відгук[13.07.20 10:40]
Відсутність почуття гумору - це діагноз. І тут навіть "відсмоктування сам собі" не допоможе.
відгук до byv[13.07.19 23:35]
За таку зарплату, яку платять лікарям - САМ СОБІ ВІДСМОКТУЙ І ЛІКУЙСЯ БЕЗКОШТОВНО САМ !!!
Лікуватися даром - даром лікуватися!!!
byv[13.07.19 17:08]
... вартість лікування не вкрай дорога : на добу орієнтовно потрібно витратити 200-250 грн. ...
А хіба в нас медицина не безплатна? :)
byv[13.07.19 17:06]
... вартість лікування не вкрай дорога : на добу орієнтовно потрібно витратити 200-250 грн. ...
А хіба в нас медицина не безплатна? :)

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

Транспорт Львова 

Відео 


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  


Наші партнери та корисні посилання

Розплідник Квіти Саду. Даруємо красу | Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова


© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас