Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

На головну Архів новин
19/07/13

У Львові згадали про протизаконнний польський меч-щербець на Личакові

До депутатів міської ради у Львові вчора звернулися представники громадських організацій, які згадали про польський меч-щербець на Личакові . Вони кажуть, що наявність польської окупаційної військової символіки на території меморіального комплексу ЛКП «Музей «Личаківський цвинтар» є неприпустимим та образливим для сучасної української державності. Сьогодні на території Польщі немає жодного пантеону, який би символізував славу німецької, російської, чи, скажімо, української зброї. Ба більше, польська держава на це ніколи б не погодилася.
Нагадаємо, що 24 червня 2005 року у Львові відбулося відкриття впорядкованих польських військових поховань 1918-1919 р.р. на території ЛКП «Музей «Личаківський цвинтар». Попри позицію Львівської міської ради щодо неприпустимості перетворення зазначеного меморіалу в пантеон військової слави, до сьогодні у цьому комплексі присутні мілітарні символи, сповнені суто завойовницького антиукраїнського змісту.
Зокрема, фахівці Українського геральдичного товариства, історичного факультету ЛНУ ім. І.Франка та вчена рада музею «Личаківський цвинтар» констатують, що на центральній плиті меморіалу польських поховань 1918-1919 років всупереч затвердженій проектній документації та вимогам ухвал ЛМР, зображено не католицький хрест, а імперський символ перемоги польської зброї над Києвом – «Меч-щербець».
Громадські активісти просять у міських обранців усунути всі ці порушення та провести обговорення питань польських взаємостосунків у ХХ столітті.

Марта Кобринович,
спеціально для «Щоденного Львова».

Щоденний Львів

Коментарі  
Степан[13.07.19 16:32]
Меч-щербець(датований,коли ще не було Золотих Воріт) - вигаданий міф як і перемога Олександра Невського, двобій Давида й Голіафа,з"українізований Атілла в чубатого Гатила й т.д.

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

Транспорт Львова 

Відео 


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  


Наші партнери та корисні посилання

Розплідник Квіти Саду. Даруємо красу | Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова


© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас