Архів новин

ОПОРА проаналізувала роботу народних депутатів-мажоритарників Львівщини

Сьогодні Громадянська мережа ОПОРА презентувала у Львівському прес-клубі результати дослідження щодо ефективності народних депутатів-мажоритарників від Львівської області за перше півріччя їхньої діяльності у Верховній раді України. Загалом аналітики мережі оцінили діяльність депутатів у контексті підготованих ними законопроектів та їх відповідності задекларованим обіцянкам, викладеним у передвиборчих програмах; кількості поданих депутатських запитів; відвідуваності пленарних засідань та засідань комітетів.

За словами Олександра Неберикута, за півроку роботи Верховної Ради депутати-мажоритарники Львівщини долучилися до підготовки 152 проекти нормативно-правових актів (з яких 89 законопроектів і 63 проекти постанов). Таким чином вони стали співрозробниками близько 5% усіх законодавчих ініціатив, які були зареєстровані у парламенті за цей час.

Однак, лише невелика частина документів встигла потрапити до порядку денного і була розглянута та підтримана на пленарних засіданнях парламенту. Так, з усіх законотворчих ініціатив, співавторами яких стали львівські мажоритарники, набули чинності всього 6 документів. Тому, формальний коефіцієнт корисної дії законотворчої роботи львівських депутатів мажоритарників склав лише 4%.

Більшість законотворчої роботи мажоритарників Львівщини є несистемною та демонструє ситуативний і вузький підхід до врегулювання порушених нардепами суспільних проблем. Значна частина підготовлених нормативних актів є проектами постанов про відзначення свят та пам’ятних дат.

Серед усіх законопроектів, до яких доклалася рука львівських мажоритарників, налічується лише 34 їхніх власних законодавчих ініціатив, тобто тих, які були зареєстровані ними самостійно. Це складає 22,5% від усіх підготовлених депутатами, обраними в одномандатних округах Львівщини. Так, троє депутатів (Степан Курпіль, Андрій Тягнибок і Михайло Хміль) не ініціювали жодного законопроекту самостійно.

Одним із показників згуртованості депутатів обраних у різних мажоритарних округах Львівщини є їхня спільна робота над підготовкою проектів нормативно-правових актів. Загалом за цих півроку в парламенті було зареєстровано 21 документ, над розробкою кожного з яких працювали два або більше львівських мажоритарників. Найбільше згуртував народних обранців Львівщини Проект Постанови про відзначення 95-річчя з дня проголошення Західно-Української Народної Республіки (№ 2884). Свої підписи під документом поставили семеро львівських депутатів мажоритарників.

Найзговірливішими в колі львівських мажоритарників виявилися Василь Пазиняк та Михайло Хміль, які стали співавторами 11 законопроектів з 21 спільно напрацьованого нардепами Львівщини. Тоді як Ірина Сех лише одного разу виступила в якості співавтора законопроекту зі своїми колегами з Львівщини, точніше, зі своїм однопартійцем Юрієм Михальчишиним.

Як зазначають аналітики, абсолютно усі депутати мажоритарники Львівщини за перших півроку роботи в парламенті практично не працювали над виконанням саме власних передвиборних обіцянок, хоча і були активними в законотворчій роботі загалом. Можна зрозуміти, що більшість обіцянок, які стосуються вирішення конкретних, але складних господарських, соціальних, інфраструктурних проблем округів (як, наприклад, будівництво чи ремонт місцевих об’єктів) не можуть бути виконанні в таких короткий термін. Проте, обіцянки, які стосуються законотворчої роботи – тобто напрацювання конкретних проектів законів – за ці півроку цілком могли бути виконані нардепами, які разом спромоглися спродукувати 152 документи. Тому, оперативна підготовка і реєстрація в парламенті обіцяних виборцям законопроектів мала би бути першим кроком кожного депутата. Власне цей крок львівськими депутатами-мажоритарниками зроблений не був.

Щоденний Львів

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут