Архів новин

18 липня мешканці вулиць Тарнавського і Озаркевича пікетуватимуть Львівську міську раду

Завтра, 18 липня, у день засідання сесії Львівської міської ради громадські активісти, об'єднання мешканців вулиць Тарнавського та Озаркевича спільно з "Автономним опором" організують протест проти забудови у Львові. Про це сьогодні заявили у Львівському прес-клубі учасники прес-конференції на тему «Доки міські депутати -свободівці, прикриваючись патріотичними гаслами, «дерибанитимуть» Львів? Об’єднання мешканців вулиць Тарнавського та Озаркевича організовують протест проти забудови у Львові».

Як зазначив на прес-конференції член «Автономного опору» Роман Гуцал, представники депутатського корпусу міської ради від ВО «Свобода» та чиновники Львівської міської ради віддали проти волі мешканців будівельним компаніям території, на яких розташовувались парки, дитячі майданчики та зони відпочинку. Більш того, є ще й ризик для життя людей. Немає ніякої гарантії, що старі будинки витримають нове будівництво.
«Мешканці вулиць Тарнавського, Озаркевича, Володимира Великого можуть втратити свою зелену територію, а також садочки», - заявив член профспілки «Захист праці» Роман Харук.

«На вул. Озаркевича, 4 є лічниця, яку започаткував ще митрополит Андрей Шептицький і згодом передав під управління єпархії УГКЦ. Єпархія УГКЦ продала цю лічницю з прилеглими гаражами та котельнею невідомому приватному підприємцю, який через кілька років перепродав ці землі ТзОВ «Розвиток нерухомості». Але цих територій для будівництва недостатньо, тому власники компанії вирішили приєднати прилеглі землі, які мешканці вулиці Шептицького використовували як прибудинкову територію.

Міська рада 30 травня цього року винесла ухвалу про надання ТзОВ «Розвиток нерухомості» цієї земельної ділянки для будівництва. Ці землі взагалі не повинні бути кому-небудь передані. Повинен був відбутися аукціон, і ці ділянки були б надані компанії, яка запропонували найліпші умови.

«Мешканці вулиці Озаркевича у разі будівництва втратять зелені території, якими користуються вже більше 60 років. Більш того, ці зони мешканці облагороджували власноруч і за власний кошт і своїми ж силами», – заявила мешканка Оксана Броневицька.

«Нашим будинкам уже 80-100 років. Деякі з них мають тріщини. На ці аварійні будівлі прикріпили так звані «маячки»-маркери, за яким мали спостерігати працівники ЖЕКу. Акти про стан цих «маячків» засвідчили, що у них немає прізвищ підписантів, дати подивитися неможливо. У документах взагалі нічого не збігається. Маємо таке враження, що все пишуть лише заради відписки», – розповіла львів’янка Галина Третяк.

Ця земельна ділянка спочатку підлягала для продажу на аукціоні. Але згодом ЛМР передала цю ділянку під забудову фізичній особі. Потім ця ж фізична особа підписала договір з будівельною компанією про спорудження на цій ділянці багатоквартирного будинку.
26 квітня вже розпочалися роботи, але громадське обурення змусило забудовника призупинити будівництво.

Під час завтрашнього пікету громада вимагатиме, щоб депутати справедливо і об’єктивно вирішили проблему забудови Львова.

Представниця "Автономного опору" Галина Королик заявила, що депутати б'ються за рейтинги, але забувають про людей.

Громада переконана, що міський голова Львова Андрій Садовий мало що міг зробити. Однак через те, що міський голова Львова не наклав на ухвалу вето, громада звинувачує і його.

Член "Автономного опору" Роман Гуцал закликав усіх небайдужих завтра долучитися до пікету проти будівництва і попросив поширили його номер телефону: 093-53--55-677.

Марта Кобринович,
спеціально для "Щоденного Львова".

Щоденний Львів

Народ[13.07.17 19:58]
Виродки з свободи вже давно домовилися з садовим!!! А садовий в свій час забув про Львів`ян і думає тільки про туристів!!! Та забув про те що він не вічно буде мером, йому ще пригадають і ЄВРО 2012 і розкрадання бюджетних коштів, і списані кошти на прибирання снігу, і вкрадені кошти на озеленення......!!!

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут