Архів новин

Садовий зупиняє розвиток музеїв України - з листа керівників скансенсів

Керівники музеїв-скансенсів України звернулися з листом у Міністерство культури і до міського голови Львова Андрія Садового на захист Івана Косачевича, екс-директора музею народної архітектури й побуту у Львові “Шевченківський гай”. Нагадаємо, що директора музею наприкінці червня звільнила з посади начальник управління культури ЛМР. Про це повідомляв "Щоденний Львів.

У листі зокрема,йдеться про таке:

"Ми вважаємо таке рішення помилковим і прогнозуємо погіршення мікроклімату в колективі, напруження між у взаємовідносинах між музеєм і владою.

Знаючи механізм роботи з міжнародними проектами, де в першу чергу цінують механізм довіри зі сторони грантодавців до Івана Косачевича, прогнозуємо різке погіршення у відносинах з ними. Представники уряду Королівства Норвегії та представники UNESCO, поважаючи Україну і наші закони, не бажаючи втручатися у внутрішні справи суверенної держави не можуть підтримати нас офіційно, але вони також вважають ситуацію нездоровою та неконструктивною.

Знаючи особливості українського законодавства та музейної справи, зокрема, застерігаємо вас від помилки, яка може завдати непоправну шкоду Львівському скансенсу, вашому місту та музейній галузі України загалом. Хочемо вам нагадати, що довіра таких організацій як UNESCO дуже важко заслуговується".

"Відмовляючись таким чином від таких поважних і серйозних партнерів, ви відштовхуєте потужних іноземних партнерів від співпраці з українською музейною сферою - іноземні партнери передусім цінують стабільність і прогнозованість. Тобто, такими речами ви зупиняєте розвиток не тільки Музею народної архітектури та побуту, але й інших музеїв у Львові та в Україні, які мають мізерне фінансування",- йдеться у листі.Щоденний Львів

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут