Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

На головну Архів новин
16/07/13

Музей УГВР створять у Недільні на Старосамбірщині

У селі Недільна Топільницької сільської ради Старосамбірського району буде музей архівних матеріалів, спогадів очевидців подій створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР). Велику підбірку матеріалів для музею погодилася надати Наталія Осьмак – донька Президента УГВР Кирила Осьмака. Таке рішення прийняли 15 липня учасники академії «Історична роль Старосамбірщини в організації проведення збору УГВР 11-15 липня 1944 року», присвяченої 69-й річниці заснування УГВР.

У відкритті заходу взяв участь голова Старосамбірської районної ради О. Бонк. До учасників академії звернулися: Наталія Осьмак – донька Президента УГВР Кирила Осьмака, сільські голови Топільницької і Турївської сільських рад, професор Львівського національного університету ім. І. Франка Михайло Кріль.

Учасники заходів розпочали академію з панахиди за воїнами Української повстанської армії, що відбулася в пантеоні «Слава УПА» в с. Стрілки, поклали квіти до могили пам’ятника воїнам УПА на г. Діл та пам’ятного хреста на місці загибелі сотника «Бурлака» - одного з керівників відділів охорони збору УГВР.

Організували академію, основні заходи якої відбулися в народному домі села Недільна, Старосамбірська районна рада, Конгрес українських націоналістів, Братство ОУН-УПА, районні організації «Спілка політичних в’язнів», товариство «Просвіта», меморіал ім.. В. Стуса, юнацька організація «Пласт». В академії взяли участь громади сіл Старосамбірського району, депутати обласної, районної і місцевих рад населених пунктів району, представники громадських та політичних організацій, активісти будівництва меморіалу «Вежа пам’яті» на г. Діл у селі Недільна.

Довідка:

УГВР - верховний керівний орган українського народу і його збройної сили, створений на основі всеукраїнського об'єднання з ініціативи Головного Командира УПА. В березні 1944 року з різних одиниць з українського політичного, громадсько-суспільного світу створюється ініціативний комітет. В липні скликані збори, що створюють УГВР та опрацьовують її платформу. УГВР оформляється як тимчасовий державний орган до часу скликання Установчих зборів. Постійна президія з президентом на чолі, та генеральний секретаріат – підпільний національний уряд, голова генерального секретаріату та генеральні секретарі. Члени УГВР мали залишитися в Україні, а на Захід Президія УГВР висилає закордонне представництво ЗП УГВР . Очолив УГВР Р.Шухевич . УГВР утворена на Великих зборах 11-14 липня 1944 року на лісничівці біля с. Недільна, Старосамбірського району. Члени УГВР, які брали участь у Першому Великому Зборі: Я.Біленький, І.Вовчук, Р.Волошин, І.Гриньох, М.Дужий, М.Лебедь, О.Логуш, К.Мешко, В.Мудрий, К.Осьмак, З.Пеленський, Й.Позичанюк, В.Потішко, М.Прокоп, Д.Ребет, П.Турула, П.Чуйко, Л.Шанковський, П.Шумовський, Р.Шухевич. Дали згоду на членство в УГВР, та не змогли взяти участі у Великому Зборі: І.Багряний, Є.Врецьона, М.Галянт, О.Малиновський, В.Охримович. Кооптовані члени УГВР: О.Дяків, Г.Зелений, В.Кук, П.Федун, М.Хмільовський.

Михайло Галевич,
м. Старий Самбір.

Щоденний Львів

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

Транспорт Львова 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  


Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

Розплідник Квіти Саду. Даруємо красу | Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова


© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас