Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

На головну Архів новин
16/07/13

Львівські діти відпочинуть на 70 мільйонів гривень

Напередодні стало відомо про те, що 11-річний хлопчик втратив селезінку через халатність комунальників на дитячому майданчику. Трагедії також могло б і не статися, якби ця дитина мала можливість цікаво відпочивати влітку не тільки в місті. Як, де і за скільки мають змогу відпочивати львівські діти? Саме на цю тему сьогодні відбулася прес-конференція за участі відповідальних осіб.

«Цьогоріч ми намагалися забезпечити відпочинок та оздоровлення 70% дітей у таборах. Загалом на оздоровчу кампанію цього літа надали близько 70 млн гривень. Це кошти і з міського бюджету, і з обласного, і вперше гроші дав Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності - 11 млн. Ми думаємо охопити на цю суму 943 заклади оздоровлення та відпочинку. Більшість із них – пришкільні табори. Стаціонарних закладів є лише 30, які забезпечують відпочинок протягом 21 дня.
До оздоровлення дітей ми також активно залучаємо різні громадські організації: «Сокіл», «Спадщина», «Українська молодь - Христові». За кошти державного бюджету відправлено 484 дитини в міжнародний дитячий центр «Артек», 383 дитини – у «Молоду гвардію», - зазначила головний спеціаліст управління молоді сім’ї та спорту Львівської міськради Ольга Каспришин.

У Львові функціонував 101 пришкільний табір протягом 14 днів. Вартість одного дня у такому закладі – 20 грн. Натомість путівка для дитини у заміську оздоровницю спустошить гаманець батьків на 2500 грн.

Під опікою управління освіти є два заміські табори – «Старт» (с. Коростень) та «Ватра» (с. Гребенів). Виконавчий комітет міськради прийняв рішення про ті категорії дітей, які повинні першочергово відпочити: діти-сироти, з багатодітних і малозабезпечених сімей, діти, які постраждали від Чорнобильської та Скнилівської трагедій, діти загиблих службовців. Вперше цього річ додано ще одну категорію – діти-аутисти. Вони відпочивають із дорослими або батьками, які повинні оплатити своє харчування. Путівки у табори для цих категорій дітей є безкоштовними.

«Із пришкільними таборами у нас виникли проблеми. Їх чомусь асоціюють із заміськими закладами. І для того, щоб розпочати роботу пришкільного табору, потрібно зібрати 67 нормативних документів. Ще одна проблема – це організація харчування. Воно фінансується за рахунок коштів батьків. Одні мають можливість це зробити, інші, на жаль, ні. Крім того,є визначена норма кілокалорій, які повинна спожити дитина, - 1593. Це є досить багато. Тобто, чоловік у зрілому віці навряд чи може спожити стільки їжі.

Ми хочемо визначити 4-6 основних центрів, при яких би функціонували пришкільні табори, де насправді діти могли б оздоровитися, відпочити і правильно організувати своє дозвілля. Маємо потужну базу у Центрі творчості дітей та юнацтва Галичини, що на Погулянці. Це дуже вдало розміщена начальна установа. Це гуртки, студії, спортивні майданчики, стадіон, комп’ютерні класи, що зацікавлять дітей», - розповіла начальник управління освіти Львівської міськради Галина Слічна.

«25 гуртків у місті працюють протягом цілого літа. У них вже відпочило більше тисячі дітей. Наприклад, до кінця літа діє мистецька школа «Арт-літо», де діти ознайомлюються із різними техніками мистецтва та відвідують екскурсії. Був і виїзний художній пленер у Карпатах. Також зараз у парку «Знесіння» відбуваються майстер-класи на природі», - додала головний спеціаліст управління молоді сім’ї та спорту Львівської міськради Ольга Каспришин.
«Ще у листопаді минулого року були погоджені плани щодо позаміських оздоровчих таборів. Були скеровані повідомлення до голів райдержадміністрацій, керівників відповідних закладів, для того, щоб можна було закласти кошти у бюджеті для поліпшення матеріальної бази цих таборів.

Але ми маємо складнощі через постанову Кабінету міністрів № 1405 від листопада 2011року, яка обмежує періодичність перевірки тільки од ним разом на рік», - прокоментував головний спеціаліст управління Держсанепідслужби у Львівській області Ростислав Валовий.

Чотири відпочинкові табори цього року взагалі не прийняли дітей через бездіяльність їхнього керівництва. Держсанепідслужба у Львівській області вже здійснила 1115 перевірок та обстежень , внаслідок яких було знайдено 127 порушників і 130 відповідальних осіб були оштрафовані.

Марта КОБРИНОВИЧ.
спеціально для «Щоденного Львова».

Фото автора.

Щоденний Львів

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

Транспорт Львова 

Відео 


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  


Наші партнери та корисні посилання

Розплідник Квіти Саду. Даруємо красу | Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова


© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас