Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

На головну Архів новин
16/07/13

Шевченко з FEMEN взяла би гроші навіть у диявола

Минулої неділі президент Франції Франсуа Олланд презентував нову поштову марку із зображенням символу Франції – Маріанною (на фото). Авторами цьогорічної марки - переможниці стали художники Давід Кавена і Олів’є Сіаппа. У неділю пан Сіаппа на своєму Твіттері повідомив, що на створення саме такого образу Маріанни його надихнули багато жінок, проте особливо – "засновниця руху FEMEN Інна Шевченко". Минулого тижня стало відомо, що Французьке бюро захисту біженців та осіб без громадянства задовольнило прохання пані Шевченко про надання їй притулку у Франції.

Пані Шевченко мешкає у Парижі з серпня минулого року, відколи вона виїхала з України після того, як спиляла хреста пам’яті жертвам політичних репресій у центрі Києва. ВВС Україна зв’язалася з Інною Шевченко, аби розпитати, як вона ставиться до своєї причетності до одного з символів Франції, а також про будні очолюваного нею "тренувального центру" для активісток FEMEN у Парижі.

ВВС Україна: Коли і як ви дізналися про те, що Маріанна, у створенні якої використовувався і ваш образ, перемогла у загальнонаціональному конкурсі?

Інна Шевченко: Ми, як і всі інші, дізналися про це вчора (14 липня – Ред.) зі ЗМІ. Для нас це була приємна несподіванка. Ми не знали про те, що образ FEMEN брав участь у цьому конкурсі. Звичайно, мені приємно, що FEMEN став прообразом Маріанни. Приємно, що Франція і сьогодні асоціює свій національний символ з жінкою, яка бореться, захищає права жінок та універсальні права людей.

ВВС Україна: Чи знайомі ви особисто з Давідом Кавеною та Олів’є Сіаппою?

Інна Шевченко: Я знаю Олів’є Сіаппу, ми кілька разів бачилися на зустрічах в підтримку легалізації гей-шлюбів у Францію та на великих демонстраціях за права геїв у Франції - пан Сіаппа є активістом руху на підтримку геїв. Нещодавно його виставку у підтримку гей-шлюбів атакували вандали… Я не можу сказати, що знаю його дуже добре чи що ми дружимо, але я в курсі його діяльності.

ВВС Україна: Тобто ви не позували йому у процесі створення цієї марки?

Інна Шевченко: Ні, я йому не позувала.

"В Україну мені повертатися досить небезпечно"

ВВС Україна: Коли ви подали прохання про надання притулку у Франції? Чому саме Францію ви обрали у якості місця свого перебування після виїзду з України?

Інна Шевченко: Мій виїзд до Франції був стратегічним вибором нашої організації, спрямованим на те, щоб розвивати нашу діяльність – причому на волі, а не сидячи в тюрмі. Попросити про політичний притулок стало потрібно після того, як у ЗМІ я побачила інформацію про те, що президент України Віктор Янукович вимагав від правоохоронних органів України знайти активістку, яка спиляла хрест, і покарати її. Звичайно, це був сигнал про те, що в Україну мені повертатися досить небезпечно.
Натомість з Французького центру ми розвиваємо нашу діяльність поза межами цієї країни – ми відкрили вже десять відділень у всьому світі, в тому числі в Канаді та Латинській Америці. Однак саме у Франції ми відкрили першу революційну школу підготовки жіночого активізму. Зараз вона працює як міжнародний тренувальний центр – для того, щоб навчитися застосовувати тактику FEMEN у своїх країнах, сюди приїжджають активістки з усього світу. Щодо того, коли я подала заяву про надання мені політичного притулку, то це сталося у січні 2013 року.

ВВС Україна: Ви просили у Франції надати вам саме політичний притулок?

Інна Шевченко: Так. Офіційні структури Франції провели власні дослідження, які показали, що щодо мене в Україні мали місце переслідування, що саме через мою діяльність там порушили дві кримінальні справи проти мене.

ВВС Україна: Перша – очевидно, за спилювання хреста. А чого стосувалася друга?

Інна Шевченко: Акції в соборі святої Софії, коли ми протестували проти законопроекту, спрямованого на заборону абортів в Україні.

"У Франції нас ніхто не намагається нелегально викрасти перед акціями"

ВВС Україна: Сайт FEMEN повідомляє, що в неділю, в день, коли стало відомо про перемогу марки Маріанни з використанням вашого образу, вас у Парижі взяли під варту.

Інна Шевченко: Справді, вчора нас не лише назвали національною іконою Франції, але й протягом трьох годин забороняли вийти з нашого паризького офісу. Поліція просто закрила наші двері, пояснивши це тим, що робить це для нашої особистої безпеки. Насправді це сумно і смішно водночас. А для Франції, думаю, це просто соромно.

ВВС Україна: Від кого вас охороняла поліція?

Інна Шевченко: Ніхто не охороняв FEMEN від когось. Об’єктивно, від FEMEN охороняли французьких офіційних осіб. Думаю, це була основна причина, з якої нам заборонили виходити з офісу до закінчення офіційного параду в День французької революції.

ВВС Україна: Ви планували якусь акцію під час цього параду?

Інна Шевченко: Ми не планували ніякої акції, і саме тому в нашому офісі у цей час перебувало аж двадцятеро людей. Коли ми готуємо акції, ми не діємо так примітивно і не даємо нікому жодної можливості зупинити нас до акції. У той день ми зібралися, бо вчора один французький художник намалював 14-метровий малюнок з зображенням активісток FEMEN на стіні одного з паризьких будинків. Ми збиралися піти туди, подивитися на цей малюнок, натомість нас таким чином зупинили.

ВВС Україна: Як загалом ставиться до ваших акцій французька поліція? Чи відрізняється її реакція на них від реакції української міліції?

Інна Шевченко: У Франції нас ніхто не намагається нелегально викрасти перед нашими акціями, як це часом бувало в Україні. Наприклад, під час Євро-2012 нас кілька разів просто хапали на вулиці і кидали до машини, де тримали по 3-4 години. Тобто на деякий час активістки просто зникали. Тут ніхто так не діє. Ніхто не порушує кримінальні справи за нашу діяльність. Власне, Франція дає FEMEN можливість будувати базу нашого руху, тому що він не є ані українським, ані французьким. Наш рух є міжнародним, і Франція для нас – це база для його розвитку.

"У нашому центрі побувало близько півтисячі активісток"

ВВС Україна: Скільки людей і з яких країн пройшли через ваш "тренувальний центр" у Парижі?

Інна Шевченко: Наш центр функціонує вже близько року. За цей час у ньому побувало близько півтисячі активісток. До того, як ми відкрили FEMEN-Німеччина, до Парижу приїздили німецькі активістки. Те саме стосується нашого бельгійського відділення. Зараз у нас є активістка з Туреччини, з площі Таксім. Вона приїхала, щоб підготуватися до протесту у своїй країні. У нас є активістки з Мексики, Іспанії, Швеції…

ВВС Україна: Скільки часу займає вишкіл однієї активістки у вашому центрі?

Інна Шевченко: Точної кількості днів чи тижнів вказати не можна, адже це залежить від особистості конкретної активістки. Але жодна FEMEN-активістка не прийматиме участь в акціях протесту FEMEN до того, як вона буде належним чином фізично і морально підготовлена.

"Жіночому руху FEMEN дійсно потрібні гроші, і ми шукаємо їх"

ВВС Україна: За які гроші існує FEMEN, якщо ви можете собі дозволити відкрити навіть тренувальний центр у Парижі?

Інна Шевченко: У фінансуванні жіночого руху FEMEN немає жодної таємниці. Ми не фінансуємось ніким – ми самі розвиваємо діяльність і намагаємось заробити якісь гроші. Наші джерела фінансування зараз – це інтернет-магазин Femenshop та благодійні внески, які ми приймаємо з усього світу від людей, які нас підтримують. Я не буду соромитися і скажу, що жіночому руху FEMEN дійсно потрібні гроші, і ми шукаємо їх, бо наша діяльність зараз розвивається у всьому світі. Я можу сказати, що для розвитку нашої боротьби, для боротьби за жіночі права я би взяла гроші навіть у диявола.

ВВС Україна: Якими є плани FEMEN? Чим FEMEN літа 2014 року, на вашу думку, відрізнятиметься від FEMEN літа 2013 року?

Інна Шевченко: Кожен день, кожну хвилину ми удосконалюємо нашу тактику і стратегію, знаходимо нові шляхи атаки на наших ворогів. FEMEN зараз розвивається у всьому світі. Наш план – окупувати весь світ FEMEN-діяльністю, жіночою діяльністю, об’єднати жінок у всьому світі і таким чином підготувати велику жіночу революцію, яка відбудеться дуже скоро.

ВВС Україна: Уже за рік?

Інна Шевченко: Коли вона станеться, я поки не прогнозуватиму. Але ми готуємося дуже серйозно.

З Інною Шевченко розмовляв Святослав Хоменко. ВВС Україна.

Щоденний Львів

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

Транспорт Львова 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  


Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

Розплідник Квіти Саду. Даруємо красу | Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова


© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас