Архів новин

Коморовський не дотримав слова пілігрима

Президент Польщі Броніслав Коморовський під час візиту до Луцька 14 липня 2013 року не дотримав свого слова бути пілігримом. Про це заявив народний депутат від Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Анатолій Вітів, коментуючи виступ Президента Польщі у Луцьку в соборі Петра і Павла.

"У мене склалося двояке враження від візиту польського високопосадовця. Президент Польщі не дотримав свого слова, в якому обіцяв, що приїде до Луцька як пілігрим, щоб помолитися про пам'ять жертв військового конфлікту. На жаль, Броніслав Коморовський під час свого виступу кілька разів вжив образливий та неприпустимий термін "етнічні чистки на Волині", повторюючи позицію Сейму та Сенату. Вважаю, що глава Польщі не мав права робити таких заяв, перебуваючи на волинській землі.

Також обурює те, що Броніслав Коморовський не сказав жодного слова про вбивства поляками українців на Холмщині, Підляшші, Надсянні, Лемківщині. Навпаки, з його вуст прозвучала невдала спроба виправдання акцій геноциду поляків проти українців на наших етнічних землях. Така позиція не відповідає історичній правді та не сприяє порозумінню між двома народами", – прокоментував виступ Президента Польщі свободівець Анатолій Вітів.

"На жаль, представник України віце-прем'єр Костянтин Грищенко не зумів зайняти чітку проукраїнську позицію, змовчавши про трагічну долю українців, які загинули від рук поляків на українських землях та не засудивши операцію "Вісла", – додав народний депутат від ВО "Свобода".

Про це повідомила прес-служба Волинської обласної організації ВО "Свобода".

Лідер ВО "Свобода" Олег Тягнибок не дав публічної оцінки візиту і висловлювань президента Польщі на Волинь: ані на офіційному сайті ВО "Свобода", ані на своєму персональному акаунті у Фейсбуці.

Щоденний Львів

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут