Архів новин

Президент Польщі і Папа Римський проти українського націоналізму

Президент Польщі Броніслав Коморовський вважає, що націоналізм знищив українсько-польські відносини в ХХ столітті. "У цей складний період ХХ століття, коли нашим народам найбільше була потрібна взаємна підтримка, націоналізм знищив українсько-польські відносини", - заявив він 14 липня після поминального богослужіння в пам'ять жертв Волинської трагедії в костелі св. Петра й Павла в Луцьку, передає Gazeta.ua. Також він зазначив, щоб "багато жертв ще спочивають у безіменних могилах і чекають християнського поховання".

На завершення президент Польщі додав: "У спільній молитві ми повинні пом'янути також і тих українців, які в рамках колективної відповідальності за злочини, вчинені іншими, стали жертвами військових злочинців на цій території протистояння".

Президент Польщі, віце-прем'єр - міністр Костянтин Грищенко та представники обласної влади та духовенства, а також польські харцери поїхали покладати квіти в село Кисилин Локачинського району Волинської області, де в 1943 році в костелі було розстріляно поляків.

Нагадаємо, під час візиту президента до Луцька була спроба кинути в нього яйце. Чоловіка, який намагався це зробити, затримали. За інформацією місцевих волинських ЗМІ, молодий чоловік забруднив Коморовському піджак.

Довідка

20 червня Сенат Польщі назвав трагічні події на Волині "етнічною чисткою з ознаками геноциду". Схожий проект резолюції щодо Волинської трагедії розглядав також Сейм Польщі. У тексті документа є таке саме визначення трагічних подій на Волині - "етнічна чистка з ознаками геноциду".
12 липня Сейм Польщі не підтримав поправку опозиції про застосування формулювання "геноцид" при розгляді резолюції у 70-ту річницю Волинської трагедії.
Коморовський називає Волинську трагедію "злочином з ознаками геноциду" і одним з "найболючіших" досвідів поляків часів Другої світової війни.

Папа Римський Франциск закликав громадян України та Польщі до примирення в питанні Волинської трагедії. Про це він заявив після завершення традиційної недільної молитви, повідомляє Радіо "Ватикан".

"Ввіряю Божому милосердю душі жертв, а для їхніх народів прошу благодаті глибокого примирення та спокійного майбутнього, в надії та щирій співпраці у спільному будуванні Божого царства", - зазначив Папа Франциск. Звертаючись до присутніх, Папа сказав, що єднається в молитві з учасниками заупокійної Святої Меси в Луцькій катедрі за жертви Волинської трагедії з нагоди її 70-річчя. Він зазначив, що такі акти, "спровоковані націоналістською ідеологією в трагічному контексті Другої світової війни", стали причиною не лише десятків тисяч жертв, але також "заподіяли рану братерству між польським та українським народами".


Newsru.ua

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут