Архів новин

Тисяча чорнобильців чекає на квартири на Львівщині, а торік надали лише 15 – Смеречинський

Цьогоріч із державного бюджету обіцяно 3,7 млн. грн на придбання житла чорнобильцям Львівщини. Про це повідомила прес-служба ЛОДА. Упродовж шести років чорнобильці, які мешкають у Львівській області, не отримували квартир, зазначив голова ЛОО «Союз Чорнобиль України» Всеволод Смеречинський у відеопрограмі Львівського прес-клубу «Одне питання» . Лише торік, за його словами, було закуплено 15 квартир для чорнобильців.

Загалом у Львівській області майже тисяча осіб, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, потребують житла: у черзі стоять 500 інвалідів і ще близько 500 осіб – другої і третьої категорій.

«Якщо щороку надаватимуть по 15 квартир, то можна порахувати – скільки років треба чекати чорнобильцям на законні квадратні метри», - наголосив Всеволод Смеречинський.

«Розпорядженням голови ЛОДА створена комісія, яка визначатиме критерій відбору сімей для отримання квартир. Але закон про статус і соціальний захист чорнобильців не передбачає жодних критеріїв. Критерій є один – або ти інвалід, або ти маєш променеву хворобу, або ти ліквідатор чи переселений другої категорії і т.д. Які ще критерії буде встановлювати ця комісія, чому це робиться утаємничено, без участі громадськості? Це питання в наш корумпований вік викликає все більше і більше здивувань. Адже жоден представаник громадських організацій у цю комісію не був включений чи запрошений», - підсумував Всеволод Смеречинський.

Нагадаємо, що 9 липня 2013 року під керівництвом заступника голови-керівника апарату Львівської облдержадміністрації Вадима Гураля відбулося чергове робоче засідання комісії з питань придбання за державний кошт житла для громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Про це інформувала прес-служба ЛОДА .
Учасники наради обговорили та узгодили списки житлової черги, вартість квадратного метра житла і порядок розрахунків квартирних площ. Також заслухали експертів, юристів і представників районів із проблемних питань окремих громадян.

Прес-служба ЛОДА нагадала, що в області реалізують державну програму із забезпечення житлом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Нині в міських виконавчих комітетах та райдержадміністраціях області на квартирному обліку перебуває 924 сім’ї, з яких 218 сімей, у складі яких є громадяни, що зараховані до першої категорії, 363 сім’ї – другої категорії та 343 – переселені з радіоактивно забруднених територій.

Щоденний Львів

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут