Архів новин

Львівська міськрада відбирає гуртожиток у мешканців всупереч рішенню суду

Львівська міська рада не ставить на баланс відомчі гуртожитки. Про це у відеопрограмі повідомив правозахисник Володимир Буджак .

«Цю проблему вивчаємо не перший рік. Місто робить вигляд, що воно хоче повернути гуртожитки в комунальну власність і ними опікуватися. Але, як показує практика, певні гуртожитки, як у випадку із гуртожитком на вулиці Зеленій,57, по якому в нас були суди, місто цими будинками не займається. Тобто місто хоче будинки, але без мешканців. Коли мешканці хотіли, щоб їх приєднали до ЖЕКу, аби вони могли нормально сплачувати за комунальні послуги і мати певні права на отримання цих послуг, то їх хотіли просто виселити. Прийшов лист, що ви маєте виселитися без надання іншого приміщення. Владу цікавить саме будівля, а не люди, які в ній живуть», - повідомив Володимир Буджак.

Як уже писав, Щоденний Львів Львівська міська рада планує гуртожиток на вулиці Зеленій, 57 перепрофілювати або під будинок на дві сім’ї, або під готель. Про це на прес-конференції у Львівському прес-клубі повідомила голова громадської організації «Памолодь» Олександра Баб'як.

Щоб звільнити від мешканців цю старовинну споруду, що є в комунальній власності територіальної громади, міська влада після закінчення у 2008 році терміну оренди будинку дотепер не визначила балансоутримувача гуртожитку та не передала його на обслуговування до ЛКП, повідомив на прес-конференції мешканець гуртожитку Іван Сарчук.

Тому впродовж 5 останніх років люди, які зареєстровані за цією адресою, живуть без опалення і не мають жодних житлових прав.

Це примусило мешканців гуртожитку у 2012 році звернутися до суду. 1 листопада 2012 року Галицький районний суд Львова задовольнив їхні позовні вимоги і зобов’язав ЛМР винести на чергове засідання сесії питання – залишити цілісний майновий комплекс на вул. Зеленій, 57 e статусі «гуртожиток» та надати мешканцям дозвіл на приватизацію житлових приміщень.

18 червня цього року Апеляційний суд, куди міськрада оскаржила постанову суду першої інстанції, залишив постанову без змін, розповів Іван Сарчук.

1 липня 2013 року збіг термін договору про надання електроенергії гуртожитку на вулиці Зеленій, 57. Тепер його мешканці не мають також світла в оселях.

На прес-конференції була озвучена їхня заява до міського голови Львова Андрія Садового, в якій наголошено, що органи місцевого самоврядування та виконавчі структури Львівської міської ради не виконують положення Закону України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків».

За словами Олександри Баб’як, якщо міська влада не узаконює проживання людей, які мешкають на Зеленій, 57, то вона має надати їм альтернативні житлові квадратні метри.

Щоденний Львів

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут