Архів новин

Україна виграє газовий суд у Росії у міжнародному арбітражі, якщо подасть позов - Олег Березюк

Голова Українського юридичного товариства Олег Березюк вважає, що Україна має всі підстави виграти суд у Росії у міжнародному арбітражному суді в Стокгольмі. Про це він заявив у відеопрограмі Львівського прес-клубу "Одне питання".

"Ми вважаємо, що в нас є всі підстави виграти суд в Cтокгольмському арбітражі і цивілізовано вирішити цей процес. Що шведське, що українське, що російське законодавство це питання регулюють однаково. Угода, яка підписана під тиском важких обставин і на вкрай невигідних умовах, є оспорюваною. Тому в нас є всі підстави вважати, що шведський суд прийме саме сторону України",- сказав Олег Березюк.


Нагадаємо, що європейські країни - Німеччина, Польща, Чехія та інші - вже оскаржили газові контракти з російським ВАТ "Газпром" і виграли ці судові процеси, наголошував на прес-конференції у Львівському прес-клубі народний депутат Олег Канівець . Більше того, суд зобов'язав "Газпром" повернути по $400-500 млн потерпілим сторонам, сказав Олег Канівець. "А ми (авт.- Україна) маємо претензії від "Газпрому" на $7 млрд і нічого не робимо",- зазначив нардеп.

За словами юриста Станіслава Батрина , уряд України націлений на те, аби зробити НАК «Нафтогаз України» банкрутом і приватизувати за безцінь. Він нагадав про зареєстрований у парламенті законопроект, де запропоновано, щоби держава взяла на себе борги НАК «Нафтогаз України».

Нагадаємо, директор юридичної компанії Lions Litigate кандидат юридичних наук Станіслав Батрин звернувся з позовом до Кабміну та Фонду держмайна про визнання недійсними контрактів на постачання газу від 19 січня 2009 року між ВАТ "Газпром" і НАК "Нафтогаз України".

Головна позовна вимога Батрина полягає у тому, щоби зобов'язати Кабмін скликати позачергові загальні збори акціонерів НАК "Нафтогаз Україна" й включити до порядку денного позачергових загальних зборів питання про розірвання або визнання недійсними контрактів від 19 січня 2009 року на постачання газу і про обсяги та умови транзиту природного газу через територію України на період з 2009 року до 2019 року.

Щоденний Львів

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут