Архів новин

Таємні зарплати працівників Верховної Ради

Окружний адміністративний суд міста Києва зобов’язав Апарат Верховної Ради України надати Громадянській мережі ОПОРА копію штатного розпису, який містить інформацію про структурні підрозділи Апарату ВРУ, назву посад, чисельність працівників і оклади кожної посади. Ще 27 березня Громадянська мережа ОПОРА звернулася з інформаційним запитом до керівника Апарату ВРУ про надання копії штатного розпису, проте отримала відмову, через що звернулася до суду.

Ольга Айвазовська, координатор виборчих і політичних програм ОПОРИ, наголосила на тому, що відкритість та інституційна незалежність парламенту є стандартом роботи законодавчої гілки влади:

«Платники податків мають право на інформацію щодо видатків інституцій, які утримують. Тільки таким чином виборці, журналісти, громадські активісти можуть проаналізувати, наскільки ефективно працює інституція, зіставивши витрачені ресурси та отримані кінцеві продукти. Думаю, що мало хто в країні поза стінами парламенту має уявлення, скільки людей задіяно до роботи Верховної Ради та за що вони відповідають. У міжнародних практиках цю інформацію оприлюднюють і громадяни можуть у вільному доступі з нею ознайомлюватись».

У ході розгляду справи у суді від представника Апарату ВРУ надійшли письмові заперечення проти позову.

8 липня Окружний адміністративний суд міста Києва визнав протиправною відмову Апарату ВРУ і зобов’язав надати ОПОРІ копію штатного розпису. Оскільки відповідач має право оскаржити Постанову суду протягом 10 днів від дня отримання її копії, судове рішення ще не набрало законної сили.

Про це повідомляє прес-служба ГМ ОПОРА.

Щоденний Львів

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут