Архів новин

У резолюції Сейму про Волинську трагедію буде слово «геноцид»

У резолюції Сейму про Волинську трагедію буде слово «геноцид». Таку поправку схвалила Комісія культури нижчої палати польського парламенту. Про це повідомило інформаційне агентство Польського радіо.

Нагадаємо, що в середу депутатам Сейму Республіки Польща не вдалося досягти консенсусу про спільний текст резолюції, яку можна було б прийняти одноголосно. Спір стосувався запровадження дня 11-го липня "Днем пам’яті жертв волинського злочину" та використання терміну «геноцид».

Волинська трагедія – це масові вбивства поляків, здійснені протягом 1943–1944 років, зокрема, Українською повстанською армією на території колишнього Волинського воєводства, а також Львівщини, Тернопільщини і Станіславщини міжвоєнної Польщі. Ці події переважна частина польських істориків називає геноцидом польського народу, а українських – обопільним конфліктом або війною. За підрахунками польських дослідників, під час цієї трагедії загинуло близько 100 тисяч поляків, до 15 тисяч українців, а також представники інших національностей. У 2009 році польський Сейм визнав вбивства на Волині трагедією, що мала «характер етнічної чистки» та «ознаки геноциду». У резолюції, прийнятій 20 червня 2013 року, польський Сенат вжив окреслення «етнічна чистка, що мала ознаки геноциду».

Щоденний Львів

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут