Архів новин

На Львівщині знайшли останки шістнадцяти вояків дивізії «Галичина» і Вермахту

У середу, 10 червня, пошуковці комунального підприємства Львівської обласної ради «Доля» на околиці села Гологори Золочівського району знайшли санітарне поховання жертв Другої світової війни. У спільній могилі розмірами 2х2 метри та завглибшки 1,2 метра, покоїлися останки шістнадцятьох людей.
Про це повідоми прес-служба КП ЛОР "Доля".
Коментуючи знахідку, директор підприємства «Доля», депутат Львівської обласної ради Святослав Шеремета зазначив, що віднайдені останки належать воякам дивізії «Галичина», яка в липні 1944-го у складі військ Вермахту брала участь у битві, відомій в історії як «Бродівський котел». Те, що останки належать саме воякам-дивізійникам підтверджують віднайдені в дослідницькому розкопі могили артефакти. Пошуковці підприємства «Доля» віднайшли у ній остатки тканини від одностроїв, ґудзики від німецької уніформи, взуття, персні, нагороди та інші речі військової амуніції.

Однак, у спеціалістів КР ЛОР «Доля» є певні сумніви, що всі останки належать саме воякам дивізії. Одна із віднайдених в розкопі нагород - Лицарський хрест Залізного хреста зі свастикою і викарбуваним роком "1939" не могла належати воякові-дивізійникові. Відтак, як наголосив директор підприємства Святослав Шеремета, є підстави стверджувати, що серед похоронених в могилі є останки як мінімум одного вояка Вермахту.

Про поховання воєнного періоду на околиці Гологорів пошуковцям КП ЛОР «Доля» повідомили мешканці села, які були очевидцями захоронення. За словами старожилів, після запеклих боїв тіла полеглих дивізійників місцеві мешканці зібрали з околиць села і захоронили у неглибокій могилі на околиці села, щоб запобігти епідемії, яку могло спричинити розкладання людських останків.

Щоденний Львів

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут