Архів новин

Польща перейде на євро не раніше 2020-х рр

Польща поки не буде запроваджувати європейську валюту в обіг на території країни, оскільки уряд не має достатньої підтримки в парламенті, щоб прийняти зміни до чинної Конституції. Таку заяву зробив прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск повідомляє Gazeta Wyborcza.

Глава польського уряду підкреслив, що в Сеймі не вистачає кількох голосів для того, щоб ініціювати процес запровадження євро. Шанс для схвалення змін до Конституції, які необхідні для його початку, з'явиться тільки в 2015 р., коли відбудуться чергові вибори до Сейму. Сам процес заміни злотого на євро займе не менше шести років. Таким чином, при найкращому збігу обставин Польща перейде на нову валюту не раніше початку 2020-х рр. Проте навіть це є оптимістичним прогнозом.

"Ми не ввійдемо в зону євро, не змінюючи Конституції. У нас немає більшості для цього сьогодні, і, як мені здається, у нас не буде такої більшості в наступному парламенті", - сказав Дональд Туск в інтерв'ю Gazete Wyborczej.

Зазначимо, що в Конституції Польщі сказано, що тільки Національний банк країни може видавати національну валюту. У разі входження в зону євро, ця роль повинна бути передана Європейському центральному банку. Для зміни Конституції звичайної більшості голосів недостатньо. Необхідно, щоб за це проголосувало дві третини членів Сейму.

Офіційні особи Польщі неодноразово коригували дату вступу своєї країни в єврозону, заявляючи про намір приєднатися до євро спочатку в січні 2012 року, потім в 2014, 2015 і 2016 роках.

До того, як країна зможе вступити в єврозону, вона повинна як мінімум два роки пропрацювати в складі європейського механізму обмінних курсів.

Інфляція у країні, що подала заявку на вступ в єврозону, не повинна перевищувати цей показник у трьох кращих за нього країн ЄС. Необхідна норма визначається виведенням середнього значення цієї трійки з додаванням до нього 1,5%. В даний час подібний показник інфляції в Євросоюзі дорівнює 2,7%.

Дефіцит бюджету країни-кандидата, що подала заявку на вступ у валютний союз, не повинен перевищувати 3% від ВВП.

Обмінний курс національної валюти країни-кандидата, що подала заявку на вступ у валютний союз, повинен залишатися стабільним відносно євро протягом двох років, тобто національна валюта повинна відповідати критеріям "механізму обмінного курсу".

Нагадаємо, зараз у Польщі ходить злотий. Про це інформує РБК-Україна.

Щоденний Львів

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут