Архів новин

ПДВ відшкодовуватимуть векселями

Сьогодні, 4 липня, Верховна Рада України врегулювала відшкодування державного податку на додану вартість шляхом гадання платникам цього податку казначейських фінансових векселів. Видача казначейського фінансового векселя прирівнюється до видачі платнику податків суми бюджетного відшкодування, при цьому відшкодування ПДВ шляхом видачі казначейських фінансових векселів буде здійснюватися на добровільній основі (за бажання самого платника податку).
У законопроекті йдеться, що фінансовий казначейський вексель може видаватися у документарній формі або у формі електронного документа. .

Тим часом, Міністерство доходів і зборів заявило, що, незважаючи на прийняття парламентом законопроекту № 2847 про відшкодування ПДВ казначейськими фінансовими векселями, відшкодування податку в автоматичному режимі буде і надалі здійснюватися лише грошовими коштами.

Податківці запевнили, що відшкодування ПДВ казначейськими фінансовими векселями здійснюватиметься лише платникам, які не отримали право на автоматичне відшкодування, оскільки вони не відповідають встановленим Податковим кодексом критеріям.

Відомство Олександра Клименка підкреслило, що відшкодування ПДВ векселями базуватиметься на принципі добровільності, тобто самі платники податку зможуть визначати, в якій формі отримувати відшкодування.

При цьому платники податків зможуть сплачувати суми своїх податкових зобов’язань до бюджету шляхом пред’явлення казначейських фінансових векселів (не раніше настання строку платежу, зазначеного у векселі).

Відшкодування ПДВ векселями, як зазначає міністерство, є тимчасовим заходом, що буде діяти до 1 січня 2014 року. Ведення реєстру векселів здійснюватиметься Державною казначейською службою. Термін обігу векселів - до 5 років, прибутковість - 5% річних.

Як повідомлялося, 4 липня Верховна Рада ухвалила законопроект № 2290-а депутата Валерія Омельченка від фракції Партії регіонів, який дозволяє Кабінету Міністрів врегулювати заборгованість за витратами держбюджету шляхом видачі таких векселів.

Українські новини

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут