Архів новин

У ЛМР подано понад 300 заяв на відчуження нерухомого майна в пам’ятках архітектури та історії

«Упродовж 2013 року в Центрі надання адміністративних послуг було зареєстровано понад 300 заяв на одержання висновку щодо можливості відчуження нерухомого майна в пам’ятках архітектури та історії», - повідомила Ірина Панюца, головний спеціаліст відділу «Центр надання адміністративних послуг» ЛМР.

1 січня 2013 року набрали чинності зміни до Закону України «Про охорону культурної спадщини» про відчуження нерухомого майна в пам’ятках архітектури. Отже, у разі відчуження, передання в користування квартири чи нежитлового приміщення, яке є в пам’ятці культури та архітектури національного значення власнику необхідно отримати висновок про можливість його відчуження в центральному органі виконавчої влади,тобто в Міністерстві культури України.

Значно простіше отримати відповідний висновок для оформлення необхідних документів для об’єктів, які розташовані в пам’ятках архітектури місцевого значення. Такий висновок готують в управлінні охорони історичного середовища Львівської міської ради.


«У разі наміру продати, подарувати чи передати в користування приміщення в пам’ятці, необхідно представити нотаріусу висновок про можливість відчуження або передачі пам’ятки їх власниками чи уповноваженими ними органами іншим особам у володіння, користування чи управління», - наголошує Анна Баранюк, консультант відділу «Центр надання адміністративних послуг».Для того, щоб отримати такий висновок управління охорони історичного середовища про відчуженні нерухомого майна у будівлях пам’ятках архітектури місцевого значення потрібно звернутися в Центр надання адміністративних послуг та подати заяву на ім’я начальника управління охорони історичного середовища. До заяви необхідно долучити такі документи:

1.Копії сторінок паспорта фізичної особи (ст. 1, 2, 11, завірені заявником) – 1 примірник (для фізичних осіб та фізичних осіб – підприємців).
2. Копії статуту підприємства і виписки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (засвідчені заявником) – 1 примірник (для юридичних осіб).
3. Документи, що посвідчують право власності на приміщення (витяг з реєстру прав власності, реєстраційне посвідчення чи свідоцтво на право власності (копія, завірена заявником).
4. Технічний паспорт приміщення (копія, завірена заявником) – 1 примірник.

Щоденний Львів

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут