Архів новин

Прокуратура побачила зловживання на липах у Львові, Павлів - озеленення

Саджанці липи для озеленення Львова закуплено за завищеними цінами та найнижчої якості. Про це повідомила прес-служба прокуратури Львова. Як засвідчили результати перевірки, проведеної за дорученням прокуратури Львова, посадові особи департаменту містобудування Львівської міської ради закупили в приватного акціонерного товариства саджанці липи найнижчої якості за завищеними цінами. Ринкова ціна таких саджанців не перевищує 25 грн, натомість ЛМР їх закуплено по 172 грн.
Унаслідок зловживань при закупівлі зелених насаджень місцевому бюджету завдано збитків на понад 86 тис. грн. Прокуратурою Львова розпочала кримінальне провадження за фактом вчинення посадовцями згаданого департаменту ЛМР та акціонерного товариства правопорушень за ч. 1 ст. 364 та ч. 1 ст. 366 КК України.

Директор департаменту містобудування ЛМР Андрій Павлів спростовує цю інформацію: "Управління екології та благоустрою ЛМР у 2012 році закупило лип на загальну суму 83,4 тис грн. Проте у актах передачі-приймання загальна вартість закуплених лип у 2012 році вказана без ПДВ. Таким чином, 16,65 тис грн. є податком на додану вартість. Комунальне підприємство «Зелений Львів» має ще 120 резервних саджанців, які планують висадити восени на місці тих, що не прижилися".
Як зазначив директор департаменту містобудування Андрій Павлів, висота лип, висаджених торік у місті, становить 2-2,5 м. Ціна їх закупівлі є на порядок нижчою, ніж пропонують садові центри Львова. Окрім того, ціна саджанця липи дрібнолистої, заввишки 2-2,5 м, закуплених у 2012 році та висаджених у Франківському та Сихівському районах, становила 150 грн. До прикладу, ціна такого ж саджанця в одному з садових центрів Львова становить 270 грн.
«Ще у 2012 році на вимогу прокуратури Держфінінспекцією було здійснено перевірку використання бюджетних коштів департаментом містобудування. За результатами перевірки, порушень під час закупівлі саджанців не було виявлено.

Закупівля саджанців погоджена депутатською комісією, є рішення виконкому і ухвала сесії. Зараз працює комісія у складі працівників міської ради та міської міліції, яка перевіряє, актує кожне висаджене дерево. Слід зазначити, що 30% дерев на сьогодні є пошкоджені або вкрадені. На території ЛКП «Зелений Львів» є 120 резервних саджанців, які восени передбачено висаджувати на місці дерев, що не прижилися», - зазначив Андрій Павлів, директор департаменту містобудування.


Щоденний Львів

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут