Архів новин

У Львові до 2019 року збільшуватиметься кількість учнів у початкових та середніх класах - дослідження

У Львові в найближчі роки почне збільшуватись кількість учнів молодшої школи. Вже з 2019 року така ж динаміка буде у старшій школі, - результати демографічного прогнозу для Львова до 2030 року, інформує прес-служба ЛМР.
«Якщо у Львові зараз дефіцит місць у дитячих садках, то у школах, навпаки спостерігається недоукомплектування класів. Відповідно до прогнозу у найближчі роки, зокрема до 2016 року, ми очікуємо зміну тренду у динаміці чисельності дітей. Тобто зараз кількість дітей шкільного віку у Львові є мінімальною, мінімальною за 30 років. Але упродовж найближчих двох десятиліть цей тренд зміниться на висхідний, тобто кількість дітей почне зростати. Тому до 2019 року ми очікуємо зростання учнів у початкових та середніх класах, але подальше поглиблення недокомплектації у старшій школі.
З 2019 до 2025 року до приросту учнів приєднаються і старшокласники і в цей період буде спостерігатись максимальний приріст учнів у місті Львові. Це у свою чергу збільшить навантаження на вчителя, збільшить потребу у підручниках, у приміщеннях, обладнаннях, дидактичних матеріалах, тому для цього періоду слід передбачити серйозне зростання видатків на освіту.
І після 2025 року чисельність учнів буде зменшуватись у Львові і в цей період якраз доцільним є реорганізація шкіл, малокомплектних шкіл, та об’єднання їх», - розповіла провідний науковий співробітник Інституту демографічних та соціологічних досліджень НАН України Наталія Левчук.
Нагадаємо, сьогодні відбулась презентація рекомендацій для Львова в сфері покращення демографічної ситуації, які базуються на довгостроковому прогнозі розвитку демографічної ситуації у місті до 2030 року. Прогноз було розроблено в рамках Проекту міжнародної технічної допомоги «Розбудова спроможності до економічно обґрунтованого планування розвитку областей і міст України» (РЕОП). Презентація демографічного прогнозу Львова і рекомендацій щодо покращення ситуації відбулась в форматі круглого столу.

Щоденний Львів

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут