Архів новин

Усі тютюнові корпорації підвищили ціни на сигарети в Україні

Усі транснаціональні тютюнові компанії, які працюють в Україні, підвищили на 50 коп. максимальну роздрібну ціну на переважну більшість провідних марок сигарет у червні та липні 2013 р. Про це свідчить інформація на сайті Міністерства доходів і зборів. Підвищення ціни відбулося без зростання ставок акцизу і тепер кожен курець платитиме більше грошей іноземним компаніям. Якщо би ставку акцизу на сигарети в Україні було підвищено, то гроші від такого зростання цін на сигарети пішли б в державний бюджет.Про це інформує прес-служба ГО "Життя".

Українці стали курити менше і тютюнові корпорації залізли у кишені курцям, щоб компенсувати падіння своїх прибутків у перші місяці 2013 р. За даними Держстату, у січні-травні 2013 р. виробництво сигарет зменшилося на 4,7 млрд. шт. у порівнянні з аналогічним періодом 2012 р. Водночас осяг реалізації тютюнових виробів за січень-травень 2013 р. становить 87,6% від аналогічного періоду 2012 р.

Після суттєвого підвищення тютюнових акцизів в Україні в 2008-2010 рр. їх подальше зростання загальмувалося. Це наочно видно у порівнянні з сусідніми країнами. В Білорусі з 1 липня 2013 р. ставка акцизу на сигарети без фільтру підвищено вдвічі, мінімальну ставку акцизу на сигарети з фільтром – на 67%. В Росії ставка акцизу на сигарети без фільтру вже є вищою, ніж в Україні. А з 1 січня 2014 р. мінімальна ставка акцизу на сигарети з фільтром в Росії в перерахунку становитиме більше 5 грн. на пачку, тоді як в Україні вона наразі складає лише 4,35 грн. на пачку. В країнах ЄС мінімальний рівень акцизу становить 1,28 євро або 13 грн. на пачку.

Ці цифри демонструють, що потенціал підвищення акцизів на сигарети в Україні не вичерпаний. Суттєве підвищення акцизів призводить до реального зростання ціни сигарет та позитивних результатів: 1) збільшення доходів бюджету від тютюнових акцизів, які зросли з 2,5 млрд. грн. в 2007 році до 16,6 млрд. грн. в 2012 році; 2) зменшення рівня споживання сигарет та їх контрабанди із України до інших країн. Громадські організації – члени Коаліції «За вільну від тютюнового диму Україну» - закликають уряд України та народних депутатів підтримати законопроект, який підвищить ставки акцизів більше, ніж запропонований Кабміном законопроект №2442а від 1.07.2013 р. та збільшить реальні ціни на сигарети, наголошує прес-служба ГО "Життя".

Щоденний Львів

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут