Архів новин

Нелегальне сортування відходів у Грибовичах - дохідна справа

«У країнах ЄС законодавство передбачає плани управління відходами – ставлять плани зменшення кількості відходів на 30-50%. Окремі країни доходять до 70%. Цього бракує на Львівщині і в Україні, - сказав Дмитро Скрильніков, голова ГО «Бюро екологічних розслідувань», адвокат, під час сьогоднішнього брифінгу у Львівському прес-клубі на тему поводження з твердими побутовими відходами на Львівщині.

За словами Скрильнікова, є інвестори різного гатунку. Після того, як у Європі почали забороняти спалювання сміття при 800 градусах, бо спалюють при вищих температурах, старе обладнання намагаються збути в інших країнах. Було вже з десяток таких випадків і у Львові, зокрема. Роблять спроби зайти на ринок через певних чиновників. А добросовісному інвестору прийти в Україну важко, бо треба платити відкоти.

Еколог-правник нагадав, що недавно знову у Львові піднімали ідею спалювання відходів на ТЕЦ-2. Але там немає санітарно-захисної зони. Колись була ідея спалення на Миколаївському цементному заводі.

«Ми хитаємося між спаленням і неспаленням, але нічого не робимо, немає системного підходу, - каже Дмитро Скрильніков. - Якщо подивитися у сміттєві контейнери, то ви там знайдете, окрім побутового сміття, старі холодильники, телевізори, ртутні лампи, батарейки, тобто в нас все сміття разом. На Львівщині можна було би максимально збільшити сортування. Є спеціальні сортувальні лінії. Але у нас всі відходи змішані: в одному контейнері є все – від будівельного до побутового сміття. Чому так безсистемно? Бо в каламутній воді легше робити гроші».

Як відомо, на Грибовицькому сміттєзвалищі сортування твердих побутових відходів стало нелегальним бізнесом, на якому чимало заробляють його організатори.

Щоденний Львів

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут