Архів новин

Сноуден попросив притулок в Росії

Колишній співробітник спецслужб США Едвард Сноуден таки попросив політичний притулок в Росії. Про це першою написала газета The New York Times, посилаючись на якогось російського чиновника, представника російських міграційної влади. Той видав інформацію на умовах анонімності, оскільки не уповноважений давати офіційних коментарів на цю тему.

За версією The New York Times, у неділю запит про політичний притулок Сноудена в російський консульський відділ у терміналі F московського аеропорту "Шереметьєво" передала Сара Харрісон - представниця Wikileaks, яка подорожує разом з інформатором.

"Якщо Сноудену буде надано політичний притулок у РФ, якщо його запит задовольнять, то це істотно спростить вирішення його проблеми. Йому зможуть підвезти ці документи безпосередньо в "Шереметьєво", і з документами про політичний притулок він зможе безперешкодно покинути аеропорт і в'їхати на територію РФ , тобто пройти прикордонний контроль ", - зазначило джерело.

Прес-секретар президента Дмітрій Пєсков утримався від коментарів у зв'язку з повідомленнями, що з'явилися про те, що Сноуден подав запит про надання йому притулку в Росії. На питання "Інтерфаксу", чи готова російська сторона розглянути цей запит, Пєсков заявив: "Я не можу відповісти на це питання і не готовий зараз це коментувати".

Про долю Едварда Сноудена вкотре висловлювався в понеділок і президент Владімір Путін: "Якщо він захоче залишитися тут, є одна умова: він повинен припинити свою роботу, спрямовану на те, щоб завдавати шкоди нашим американським партнерам, як це не дивно прозвучить з моїх вуст ". Ця заява прозвучала, втім, ще до офіційного підтвердження інформації про прохання Сноудена.

"У силу того, що він (Сноуден) відчуває себе правозахисником і борцем за права людини, він таку роботу, судячи з усього, припиняти не має наміру, тому він повинен вибрати для себе країну перебування і туди перебратися. Коли це відбудеться я, на жаль , цього не знаю ", - сказав президент РФ.


"Росія ніколи нікого нікуди не видає, і видавати не збирається. Нам ніхто ніколи нікого не видавав, напевно, ви теж про це добре знаєте. У кращому випадку ми обмінювали наших співробітників зовнішньої розвідки на тих, хто був затриманий і заарештований, і засуджений судом у Російській Федерації ", - сказав російський лідер. Про це пише Newsru.com .

Щоденний Львів

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут