Архів новин

Що замінить Google Reader?

Сьогодні компанія Google повідомила про закриття RSS рідера ще у березні цього року, пояснюючи такий крок зниженням його популярності. Водночас компанія відзначила, що сервіс все ж має "віддану аудиторію", для зручності якої Google оприлюднила інструкції з експортування персональних RSS-фідів на інші сервіси. Одразу після появи цієї новини інші вебресурси почали боротьбу за "сиріт Google Reader", на яких перетворяться його користувачі після закриття сервісу 1-го липня. RSS-рідери – це інструменти, що дозволяють користувачам оперативно отримувати повідомлення про появу нових матеріалів на улюблених веб-сайтах.

За допомогою RSS-рідерів користувачі мають змогу бачити оновлення контенту на ресурсах, не заходячи на кожен сайт окремо. Ці рідери повідомляють про свіжі оновлення за таким самим принципом, як в електронній пошті відображаються нові листи.

Google Reader є одним з найпопулярніших інструментів для перегляду RSS-фідів.

Google Reader далеко не перший сервіс, "похований" каліфорнійською компанією. Насправді, Google регулярно "підкорочує" асортимент своєї продукції. Ось кілька прикладів сервісів, що не пройшли випробування на стійкість:

Google Wave (2009-2012) – цей додаток для управлянні проектами запускався з гучною рекламною капанією, та все ж не зміг підкорити серця користувачів, переважно тому, що ніхто до кінця не розумів, для чого його використовувати.
Google Video (2005-2012) – запускався як свого роду конкурент YouTube, та його доволі посередні показники популярності довели, що для Google буде простіше купити YouTube, що компанія і зробила 2006 року.
Google Buzz (2010-2011) – попередник соцмережі Google+, що був доволі незграбно інтегрований з поштою Google Mail. Користувачі та влада не злюбили його за нехтування правилами захисту особистих даних.
Google Labs (2002-2011) – цей ресурс мав стати свого роду тестувальним майданчиком для нових ідей та проектів, над якими працювали співробітники Google, та компанія доволі швидко його закрила, шокувавши цим рішеннями багатьох розробників інтернет-продукції.

Рішення Google закрити ресурс обурило чимало користувачів, які стверджують, що інші сервіси не мають такої ж кількості функціональних можливостей, як Google Reader.

Видання PC Magazine назвало цей крок компанії "фатальною помилкою Google". Американський журнал Slate розмістив віртуальний цвинтар усіх закритих продуктів Google та закликав читачів висловлювати на ньому свої співчуття.

Інші ж видання, навпаки, запевняють, що соціальні мережі Twitter та Facebook швидко змінюють спосіб, у який читачі отримують оновлення з улюблених сайтів, а отже RSS-рідери відживають своє.

Тим не менш, закриття Google Reader у перспективі відкриває шлях для сервісів-конкурентів, яким випадає нагода перетягнути до себе одразу кілька мільйонів нових користувачів. Представники сайту з рекомендації новин Digg кажуть, що давно планували запустити власний рідер, та після новини про закриття Google Reader подвоїли зусилля у цьому напрямку.

"Ми й самі щодня користуємося Google Reader і переконані, що цей продукт варто зберегти", - написав представник Digg Ендрю Маклафлін.
"Ми сподіваємося зберегти та відтворити найкращі з можливостей Google Reader, включно із API, а також покращити їх відповідно до реалій інтернету 2013 року", - додав він.

Ще одним сервісом, що накинув оком на аудиторію Google Reader, є Feedly. Представники компанії кажуть, що протягом двох тижнів після заяви Google про закриття ресурсу до Feedly приєдналося понад 3 мільйони нових користувачів.

Ходять чутки про те, що власний рідер хоче запустити і Facebook, хоча новий сервіс у виконанні компанії Марка Цукерберга навряд чи позиціонуватиме себе як замінник Google Reader.

За матеріалами ВВС.

Щоденний Львів

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут