Архів новин

Роумінг та інтернет на території ЄС подешевшали, але не для українців

Дзвінок з європейського закордону з 1 липня коштуватиме тепер максимально 24, а не 29 центів за хвилину (без урахування податку на додану вартість), повідомляє інформаційне агентство dpa з посиланням на Єврокомісію. Менше коштуватимуть і вхідні дзвінки - 8,3 цента, а не 9,5 цента, як раніше. За одну СМС оператори можуть вимагати максимально лише 9,5 цента замість 10,7 цента. Вхідні СМС і надалі лишаються безоплатними. Зменшилась також вартість користування за кордоном мобільним інтернетом. У майбутньому доведеться платити вже не 83,3 цента, а 53,5 цента за кожен мегабайт завантажених даних. Щоправда, зниження цих тарифів не стосуються операторів з країн, які не входять до складу ЄС, зокрема України. Тому для тих, хто користується послугами операторів з країн, які не входять до складу ЄС, у роумінг-тарифах нічого не змінюється.

Українцям, наприклад, які на території Євросоюзу користуються своїми "домашніми" СІМ-картками, доводиться рахуватися з великими витратами. Київстар, наприклад, за роумінг у Німеччині вимагає зі своїх клієнтів 12 гривень за хвилину за вихідні дзвінки й стільки ж за вхідні. А якщо хтось з СІМ-карткою від Київстар захоче телефонувати з Португалії, тоді доведеться за вихідні дзвінки платити 35 гривень за хвилину, а за вхідні 25 гривень.

Як вже раніше писали українські ЗМІ, оператори з країн ЄС "неодноразово намагались компенсувати збитки від дій регулятора, підвищуючи ставки для операторів з країн, які не входять до складу ЄС".

Про це повідомляє Українська служба DW.

Щоденний Львів

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут