Архів новин

У Перемишлі вшанували військовиків армії УНР

30 червня офіційна делегація від Львівщини взяла участь у щорічному традиційному святі Української національної пам’яті на українському військовому цвинтарі у Пикуличах (Перемишль, Республіка Польща).
Заходи розпочалися із святої літургії у катедральному соборі УГКЦ св. Івана Хрестителя у Перемишлі. Після літургії свято продовжилося ходою від катедрального собору до українського військового цвинтаря, що в с. Пикуличі на околиці Перемишля.
Ходу очолював оркестр Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, вихідці з колишніх українських земель, що належать Польщі, члени товариства «Надсяння», представники української діаспори в Польщі.
На цвинтарі відбулася панахида, покладання квітів до Меморіалу українським воїнам, а також громадське віче.

Довідка:
1918 року на території колишніх австрійських казарм у с. Пікуличі польська влада влаштувала табір для полонених вояків УГА та інтернованих українців. У 1920-21 рр. він став місцем інтернування вояків армії УНР, переважно 1-ї Запорізької дивізії. Наприкінці 1919 року у таборі перебувало 2978 полонених та інтернованих. Після масових епідемій дизентерії та тифу в таборі у 1919-1921 рр. померло 2000 українців.
Під час панування комуністичного режиму у Польщі територію цвинтаря перетворили на сміттєзвалище, а 1960 року знищено металевий хрест. Відновила цвинтар 1990 р. українська громада Перемишля. Встановлено копію знищеного металевого хреста. Тоді ж було відновлено традицію походів української громади від катедрального собору УГКЦ до військового цвинтаря у Пикуличах.

Щоденний Львів

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут