Архів новин

Військовиків армії УНР згадують у Перемишлі

30 червня офіційна делегація від Львівщини взяла участь у щорічному традиційному Святі української національної пам’яті на Українському військовому цвинтарі у Пикуличах (Перемишль, Республіка Польща). Заходи розпочалися із святої літургії у Кафедральному соборі УГКЦ св. Івана Хрестителя у Перемишлі. Після літургії свято продовжилося ходою від кафедрального собору до Українського військового цвинтаря, що в с. Пикуличі на околиці Перемишля. Ходу очолював оркестр Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, представники облдержадміністрації, вихідці із колишніх українських земель, що належать Польщі, члени товариства «Надсяння», представники української діаспори в Польщі.

На цвинтарі відбулася панахида, покладання квітів до Меморіалу українським воїнам, а також громадське віче.

Довідка:

1918 року на території колишніх австрійських казарм у с. Пікуличі польська влада влаштувала табір для полонених вояків УГА та інтернованих українців. У 1920-21 рр. він став місцем інтернування вояків армії УНР, переважно 1-ї Запорізької дивізії. Наприкінці 1919 року у таборі перебувало 2978 полонених та інтернованих. Після масових епідемій дизентерії та тифу в таборі у 1919-1921 рр. померло 2000 українців.
Під час панування комуністичного режиму у Польщі територію цвинтаря перетворили на сміттєзвалище, а 1960 року знищено металевий хрест. Відновила цвинтар 1990 р. українська громада Перемишля. Встановлено копію знищеного металевого хреста. Тоді ж відновилася традиція походів української громади від катедрального собору УГКЦ до військового цвинтаря у Пікуличах.

Про це повідомляє прес-служба ЛОДА.

Щоденний Львів

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут