Архів новин

У Львові презентували новий низькопідлоговий трамвай «Електрон»

Урочиста презентація трамваю відбулася на заводі «Електрон» за участі віце-прем’єр-міністра Олександра Вілкула, перших осіб Львова і області, а також представників з інших регіонів, інформує ЗІК.

Як заявив голова правління заводу «Електрон» Юрій Бубес, вони не перестають виробляти свою традиційну продукцію, але час вимагає інноваційних підходів і розширення виробництва, хоча, як зазначив Бубес, «Електрон» не є новачком в машинобудуванні, адже вже 15 років виробляє продукцію для цієї галузі. Також він заявив, що цей трамвай унікальний на теренах СНД, адже ніде немає трамваю зі стовідсотковою низькопідлоговістю.
«Було багато скептиків, але ми це зробили», – сказав Бубес.

«Сьогодні близько 95% трамвайного парку в Україні отримано у спадок з радянських років. Середній вік цих трамваїв – 30-35 років і за останні 20 років оновлення в основному здійснювалося за рахунок секонд-хенду з Європи», – заявив Вілкул. Також він повідомив, що у програмі активізації економіки передбачено оновлення трамвайного парку в українських містах і важливо, щоб це були трамваї українського виробництва.

Крім того, віце-прем’єр підкреслив, що майже 80% запчастин нового трамваю українського виробництва, а решта – партнерів з Німеччини. Вартість трамваю «Електрон» – 12 млн грн. Кошти були виділені з міського бюджету. За словами Вілкула, це майже вдвічі менше за вартість європейських аналогів. Також він відзначив, що у представленому сьогодні першому українському трамваї на 40% зменшена енергоємність.

«З такою якістю і ціною ми є конкурентоспроможними, тобто підприємство має добру перспективу», – заявив Вілкул. Крім того, віце-прем’єр додав, що Львів у нього асоціюється з піснею «Старенький трамвай». «Я хотів би, щоб місто зберігало свій особливий шарм, але щоб і у Львові, і в інших містах курсували нові трамваї», – сказав Вілкул.


Довідка

Перший низькопідлоговий трамвай «Електрон» має п’ять секцій. Кількість місць для сидіння – 58. Максимальна пасажиромісткість – 250 осіб. Система кондиціонування – GPS і Wi-Fi.

Щоденний Львів

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут