Архів новин

Альпініст зі Львова ще не повернувся з Пакистану

Дев'ять українських альпіністів, яким пощастило залишитися неушкодженими після жорстокої розправи над 11 спортсменами біля гори Нанга-Парбат, не можуть повернутися додому - військові поки що не дозволяють забрати їм своє спорядження. У долині Бонейр, де залишилися речі спортсменів, все ще ведеться спецоперація із зачистки місцевості. "Наше дороге спорядження збиралося роками, не хотілося б його втратити, - скаржиться львів'янин Ігор Карабін. - Зараз ми в посольстві, нам підшукують квитки для повернення додому. Платити за дорогу, напевно, будемо самі", - цитують "Вести".

Транспортування тіл загиблих також затримується. "Їхнє перевезення бере на себе пакистанська сторона. Спочатку хотіли, щоб в Україну їх доставили військові на своєму транспорті, але мабуть, тепер планують вже зробити це звичайним літаком, - каже посол України в Пакистані Володимир Лакомов. - Як тільки закінчиться оформлення документів, а на це потрібно мінімум дві доби, тіла привезуть до Києва". Джерело в посольстві Пакистану в Україні повідомило, що ще вирішують питання про те, в якій країні будуть робити судмедекспертизу загиблих. "У нашій країні і раніше траплялися теракти, - каже співрозмовник. - Але на іноземців терористи підняли руку вперше. Ми в жаху від цієї трагедії. Плануємо виплатити сім'ям убитих грошову компенсацію приблизно 15 тисяч доларів".

За його словами, серед 35 затриманих у Пакистані підозрюваних є китаєць: "він поки що проходить як свідок. Не виключено, що він міг привести терористів з "Талібану" в альпіністський табір за винагороду". До речі, НП з альпіністами відлякала від Пакистану інших спортсменів. "До нас раніше зверталися дві сімейні пари, які хотіли піти в гори в Пакистані четвертого липня. Але після трагедії відмовилися від поїздки", - каже Лакомов.

Тим часом у Пакистані місцеві жителі вийшли з акцією протесту на площу Ісламабада. У руках людей були плакати з написом: "Ми просимо вибачення! Ми не змогли захистити їх" і "Людяність вище за всі релігії".

Нагадаємо, вночі проти 23 червня, внаслідок атаки бойовиків на наметовий табір на півночі пакистанського Кашміру загинули 10 альпіністів - троє українців, двоє китайців, литовець, непалець, два словаки та один місцевий гід. За попередніми даними, жертвами нападу стали громадяни України Ігор Cвергун, Дмитро Коняєв і Бадаві Кашаєв.

Міністерство закордонних справ України просить утриматись українців від відвідування Пакистану. Про це 25 червня в ефірі телеканалу ТВі повідомив директор Департаменту інформаційної політики МЗС України Євген Перебийніс. Зокрема, коментуючи загибель трьох українських альпіністів від рук пакистанських бойовиків, Перебийніс зазначив, що посольство України у Пакистані від самого початку трагедії долучилося до ситуації.

"На місце відбув представник посольства. Труни з тілами загиблих прибули до Ісламабада. Решта дев'ятеро українців - членів експедиції теж прибула до столиці Пакистану", - наголосив чиновник.

Разом з тим, він нагадав про давню рекомендацію МЗС не їхати українцям до цієї країни. "Ми досить давно оприлюднювали рекомендацію не відвідувати Пакистан з огляду на складну безпекову ситуацію в цій країні. Сьогодні ми повторили наші рекомендації", - заявив Перебийніс. "І якщо вже люди там є, то дуже просимо контактувати з нашим посольством і повідомляти свої контактні дані", - додав представник МЗС.

Newsru.ua

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут