Архів новин

В урочищі «Саліна» пом'янули українців - жертв НКВД

22 червня, в рамках відзначення Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни, в урочищі Саліна поблизу міста Добромиля Старосамбірського району відбулися заходи з вшануванням жертв трагічних подій 1941 року.
Участь у поминальних заходах взяла офіційна делегація зі Львова в складі представників облдержадміністрації, обласної ради та громадськості.
Заходи розпочалися поминальною панахидою за жертвами НКВД під стінами колишньої тюрми НКВД у м. Добромилі. Опісля, учасники скорботних заходів, пройшли пішою ходою до урочища Саліна, поклавши дорогою квіти до могили жертв НКВД у Добромильській тюрмі на міському цвинтарі.
Біля пам’ятного знаку жертвам НКВД в урочищі Саліна правлячий архієрей Самбірсько-Дрогобицької єпархії владика Ярослав (Приріз) провів поминальну панахиду. Також під час заходів відбулося покладання квітів від обласної, районної влади та громадськості, громадський мітинг-реквієм, виступи місцевих хорових колективів, а також Львівської державної академічної чоловічої хорової капели «Дударик».
Довідково:
Саліна — це назва урочища і соляної шахти на Добромильщині. У червневі дні 1941 року ця копальня була вщерть заповнена людськими тілами. Загалом у соляних шахтах загинуло близько 3600 осіб. Вбивства були здійснені військами НКВД. Щорічно з 1990 року, в другій половині червня, в урочищі Саліна відбувається пам’ятний мітинг-реквієм. Учасники заходів проходять траурною процесією від приміщення колишньої тюрми НКВД у Добромилі до «верхньої» та «нижньої» могил в урочищі Саліна, де відбувається поминальна панахида за жертвами НКВД. З метою вшанування пам’яті загиблих в урочищі Саліна заплановано будівництво меморіального комплексу «Біль Саліни».

Про це повідомила прес-служба ЛОДА.

Щоденний Львів

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут