Архів новин

Спецслужби США розшифровували дзвінки президента Росії

Агентство національної безпеки США намагалося прослухати телефонні розмови Дмитра Медведєва, який перебував у той момент на посаді президента Росії, під час його візиту до Лондона на саміт G20 в 2009 році. Про це пише британська газета The Guardian з посиланням на документи, надані колишнім співробітником ЦРУ та Агентства національної безпеки США Едвардом Сноуденом. Зокрема, згідно зі звітами, фахівці американо-британської бази радіоперехоплення Menwith Hill в графстві Північний Йоркшир намагалися розшифрувати дзвінки Медведєва та інших російських делегатів у Москву, які здійснювалися через супутникові канали зв'язку. Наскільки успішною була ця операція, газета не повідомила.

Крім того, в документах сказано, що британські спецслужби за розпорядженням уряду Великобританії здійснювали електронне стеження за іноземними політиками під час зустрічей як глав держав, так і міністрів фінансів держав-членів (G20), що проходили в 2009 році в Лондоні.

The Guardian відзначає, що Британське агентство електронної безпеки GCHQ контролювало електронне листування і телефонні дзвінки політиків - представників ПАР і Туреччини. Стеження здійснювалася за допомогою організованих спецслужбами інтернет-кафе, а також належних учасникам самітів смартфонів Blackberry. Цілодобове чергування забезпечували протягом конференцій 45 аналітиків, які формували короткі звіти про всі телефонні дзвінки. Отримана інформація передавалася британському уряду. Інформація надходила не заднім числом, а в реальному часі, що дозволяло коригувати хід переговорів. Застосовувані спецслужбами технології прослуховування названі в документах "революційними".

Услід за скандальним розголошенням інформації про стеження спецслужбами США можуть з'явитися нові гучні викриття, повідомив в інтерв'ю агентству АР оглядач британського видання Guardian Гленн Грінвальд. Журналіст зазначив, що документи, які надав екс-працівник ЦРУ Едвард Сноуден, можуть стати джерелом "ще десятків історій". Тим часом засновник веб-сайту Wikileaks Джуліан Асандж в інтерв'ю британському телеканалу Sky News заявив, що вважає колишнього співробітника ЦРУ Едварда Сноудена героєм.

За матерiалами Lenta.ru

Щоденний Львів

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут