Архів новин

Українські дипломати кажуть, що на курортах Туреччини спокійно

Сказати, що Туреччина охоплена полум’ям протесту або революції – явне і безґрунтовне перебільшення. Загрози для українських туристів у містах, де відбуваються сутички мітингувальників з поліцією – немає. Про це в ефірі ICTV 16 червня заявив генеральний консул України в Стамбулі Богдан Яременко.

"Очевидно, те, що ми бачимо зараз у Туреччині – прорив громадської думки щодо певних проблем, які накопичилися за останні роки. Їх, можливо, було важко зауважити раніше, оскільки країна за останні десятиліття дуже стрімко розвивалася - і в економічному, і в демократичному, суспільному плані", - зазначив Яременко.

Коментуючи питання про те, що вже кілька тижнів тривають сутички демонстрантів з поліцією, а маніфестантів розганяють водометами та сльозогінним газом, Яременко зауважив: "Це відбувається переважно у вечірній час і триває до ночі, і переважно – на невеликих площах".

"Якщо українці приїжджають у Туреччину відпочивати на морі, у Стамбул – як туристи, чи в інші історичні міста, чи у бізнесових справах – сказати, що їм загрожує щось більше, ніж за звичайних обставин, ми не можемо, підстав для цього у нас немає. Загрози таким відвідувачам Туреччини немає", - заявив генконсул.

"Перебування в епіцентрі протестних подій, участь у них може становити небезпеку, особливо там, де проявляють себе радикальні, часто – невстановлені угруповання", - додав Яременко.

Масові протести в Туреччині почалися наприкінці травня. Приводом для їхнього початку стало рішення влади країни вирубати парк Гезі в центрі Стамбула і на його місці побудувати торговельний центр і відновити старі військові казарми. Та вже невдовзі екологічні гасла змінилися політичними, і демонстранти почали вимагати відставки уряду. Масові акції слідом за цим почалися і в інших містах країни.

Влада жорстко відреагувала на виступи демонстрантів, застосовуючи для розгону акцій водомети і сльозогінний газ. У більшості випадків спроби розгону закінчувалися сутичками маніфестантів з поліцією. За офіційними даними, в них загинули чотири людини, достеменної кількості потерпілих не називалося, однак її оцінювали у кілька тисяч.

Newsru.ua

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут