Архів новин

Протести у Туреччині

Загони поліції особливого призначення з ряду турецьких провінцій перекинуті в Стамбул за розпорядженням прем'єр-міністра країни Раджеп Тайіпа Ердогана. Про це повідомляє служба BBC. Напередодні Ердоган заявив, що терпінню влади настала межа, і що він більш не має наміру миритися з протестами, паралізувавши центр міста і сіють смуту в суспільстві.

У неділю, 16 червня, близько 1 тис. поліцейських прибули до аеропорту імені Ататюрка рейсами з різних регіонів країни. Поліція особливого призначення Туреччині відноситься до військового відомства, але при цьому підпорядковується міністерству внутрішніх справ. За словами експертів, це наймасштабніше втручання даного підрозділу в мирний час. Зранку бульдозерами були прибрані барикади, зведені протестувальниками, навколо пощади Таксим, і наметовий табір у парку Гезі.

Демонстрації і мітинги в Стамбулі, Анкарі та інших містах Туреччини спалахнули після того, як поліція 31 травня жорстко розігнала демонстрацію захисників Гезі. Вони швидко переросли у маніфестації проти правлячої прем'єр-міністра Ердогана і "повзучої ісламізації" країни, яку, як вважають протестувальники, проводить ця партія.

А влада столиці Туреччини Анкари оголосила про введення в дію заборони на проведення будь-яких демонстрацій на вулицях міста починаючи з 16 червня. Ця інформація розміщена на сайті губернаторства Анкари. Заборони на проведення акцій стосуються центральних вулиць і площ турецької столиці, особливо в документі зазначається площа Кизилай. Влада попереджає, що у разі проведення демонстрацій проти їх учасників будуть задіяні сили безпеки, а організатори подібних мітингів будуть нести кримінальну відповідальність.

У Стамбулі, тим часом, на центральній площі Таксим, звідки напередодні сили поліції за допомогою сльозогінного газу вигнали демонстрантів, готується мітинг прихильників турецького прем'єр-міністра Реджепа Тайіпа Ердогана. Сьогодні стало відомо, що найбільша профспілка Туреччини, Конфедерація державних службовців, членами якого є близько 240 тисяч осіб, у відповідь на розгін протес на площі Таксим закликала до проведення загального страйку 17 червня.

РБК-Україна

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут