Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

На головну Архів новин
11/06/13

Інтернет Асоціація України за свободу користувачів інтернету

Інтернет-активісти говорять про загрозу цензури, яка нависла над українським сегментом всесвітнього павутиння. Таку реакцію викликав зареєстрований у парламенті законопроект депутата від Партії регіонів Олійника. Інтернет Асоціація України б'є на сполох, застерігаючи перед загрозою обмеження свободи слова в українському інтернеті. Коментувати дії української влади може стати небезпечною справою, зауважують в асоціації. Напередодні став відомий зміст законопроекту депутата від Партії регіонів Володимира Олійника, який підготував зміни до закону про захист моралі щодо захисту інформаційного простору. Зареєстрований у Верховній Раді документ передбачає посилення контролю за розповсюдження інформації у всесвітній мережі. "Прикриваючись моральністю, депутат хоче обмежити свободу користувачів інтернету", - зауважила в коментарі DW голова правління Інтернет Асоціації України Тетяна Попова.

Володимир Олійник, зі свого боку, запевняє, що прагне захистити суспільну мораль та національні інтереси. Автор законопроекту пропонує не допускати розміщення на сайтах українського сегменту інтернету та електронних ЗМІ інформації, яка пропагує війни, міжнаціональну чи міжрелігійну ворожнечу, насильство, жорстокість, а також заклики до повалення державної влади, конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України, а також інформацію, яку можна розцінити, як посягання на права і свободи людини.

Знатимуть все про всіх

Якщо ініціативу депутата від Партії Регіонів підтримає Верховна Рада, то інтернет-провайдери будуть зобов'язані видаляти такі ресурси з мережі протягом доби після винесення відповідного рішення суду за зверненням СБУ чи МВС. Окрім цього інтернет-провайдерів мають намір зобов’язати за першим запитом СБУ чи управління МВС по боротьбі з кіберзлочинністю надавати дані про своїх абонентів та про дії абонентів в інтернеті. При цьому, як випливає із законопроекту, повідомити своїх клієнтів про передачу правоохоронцям такої інформації провайдери не зможуть. Експерти звертають увагу на розмитість законопроекту, який допускає дуже широке трактування його положень.

Провайдери не хочуть доносити

"Ризиковано буде взагалі користуватись інтернетом, не те що писати коментарі. Розмісти на своєму сайті зображення ножа чи мобільного телефону і це вже може бути розцінене як зазіхання на повалення влади. Адже за допомогою ножа чи телефону ти потенційно можеш здійснити терористичний акт", - обурюється голова правління Інтернет Асоціації України Тетяна Попова. Її бентежить те, що провайдерів фактично хочуть примусити "шпигувати" за абонентами. "Нас змушують все про всіх без рішення суду розповідати правоохоронцям", - наголошує Попова і прогнозує, що за таких умов запити від правоохоронних структур до провайдерів збільшаться втричі.

Протести з комп’ютера на вулицю

Втім якщо депутати й ухвалять документ, то це навряд чи спрацює на користь влади, вважає Роман Шрайк, блогер, активний коментатор політичних подій в соціальних мережах, власник сайту політичної сатири "Дурдом". За його словами, нині дедалі більше українців живе у віртуальній реальності інтернету, почуваючись лише там вільними від владної цензури. "І якщо й цю свободу влада спробує відібрати, то віртуальні опозиціонери можуть дуже швидко перетворитися в реальних і вийти на вулиці", - припускає Шрайк. Він впевнений, що саме через це влада не наважиться цензурувати інтернет.

В Інтернет Асоціації України, однак, налаштовані скептичніше й не вірять, що влада залишить у спокої провайдерів та користувачів інтернету, і готують звернення до профільного комітету Верховної Ради з проханням відхилити законопроект депутата Олійника.

Це не перша спроба української влади посилити контроль за українським сегментом інтернету. Минулого тижня уряд підготував законопроект про відключення сайтів, де розмішується контент без авторського дозволу. У березні кабінет міністрів зареєстрував у Верховній Раді законопроект "Про кіберзлочинність", який формулює основні принципи боротьби з правопорушеннями в інтернеті.

Німецька хвиля

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

Транспорт Львова 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  


Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова

FlexiHostings хостинг, виділені сервери, спільний хостинг, США, Європа,АвстраліяХостинг
FlexiHostings

© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас