Архів новин

Спецслужби і поліція повністю контролюватимуть інтернет-сервіси

Google програв суд з приводу 19 листів-вимог від ФБР на розкриття персональних даних користувачів. Компанія має виконати вимоги 17 листів, стосовно ще двох суддя запросила додаткову інформацію. З 2001 року ФБР має право скеровувати телекомунікаційним компаніям листи-вимоги про надання персональних даних користувачів без рішення суду. Правда, лише якщо ця інформація потрібна для розслідувань, які стосуються національної безпеки. Google вважає це незаконним і намагався оскаржити ці листи в суді.

Цю справу можуть розглянути повторно, якщо Google сформулює конкретні аргументи з приводу кожного листа, а не апелюватиме до загальної їх незаконності. З 2003 до 2006 роки ФБР розіслало 192 499 таких листів-вимог з вимогами розкрити персональні дані користувачів – такі, як імена, адреси, періоди користування окремими сервісами тощо.

А у Британії хочуть ухвалити закон, згідно з яким для поліції будуть доступні особисті дані і вся активність британських користувачів в електронній пошті та соцмережах. Видання The Guardian і The Times отримали інформацію, що Google, Facebook, Twitter, Microsoft і Yahoo передали особистий лист до міністра внутрішніх справ Великобританії Терезі Мей, в якому висловили відмову співпрацювати в стеженні за користувачами в рамках так званої «Шпигунської хартії». Це – законопроект, згідно з яким для поліції мають бути доступні особисті дані і вся активність британських користувачів електронної пошти, месенджерів типу WhatsApp, в соціальних мережах і VOIP-сервісів типу Skype.

Watcher

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут