Архів новин

Більше половини українців вірять, що в Україні є свобода слова

Більше половини українців вважають, що в Україні існує свобода слова. Такі результати загальнонаціонального опитування фонду "Демократичні ініціативи" та Центру Разумкова, пише Інтерфакс-Україна. 10% українців вважає, що свобода слова існує повною мірою, 46% - в основному існує, 36% впевнені, що не існує (29% - в основному не існує і 7% - зовсім не існує). Найбільше впевненими в існуванні свободи слова в Україні є жителі Південного (67%) та Західного (58%) регіонів, а також виборці Партії регіонів (75%) та КПУ (62%).

В тому, що свобода слова відсутня в Україні, впевнені жителі Центрального (42%) і Східного (38%) регіонів та виборці Всеукраїнського об’єднання "Свобода" (49%) і партії "УДАР" (47%). Третина населення (32%) вважає, що у ЗМІ рідко представлені різні точки зору - як влади, так і опозиції (у 2012 році так вважало 29% громадян). Проте все ж переважає думка (50%), що досить часто в ЗМІ представлені обидві точки зору.

Крім того, опитування показало, що довіра до ЗМІ Росії в Україні менша, ніж до українських ЗМІ: довіряють українським ЗМІ повністю та переважно 58% населення України, не довіряють (повністю або переважно) майже 34%. Російським ЗМІ в Україні довіряють 33%, не довіряють 46%.

Абсолютним інформаційним лідером в інформуванні громадян України про політичні події залишається телебачення - 90% населення назвали його серед пріоритетних для себе ЗМІ, місцеві газети слугують як основне джерело політичної інформації для 37%, радіо - для 29%, Інтернет-сайти (новинні, політичні) - для 21% населення.

Всього було опитано 2 тис. 10 респондентів, теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3% з ймовірністю 0,95.

Newsru.ua

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут