Архів новин

У Чехії оголосили надзвичайний стан

Рівень води у річках у Чехії стрімко піднявся впродовж ночі, через що влада країни була змушена відкрити дамби на півдні країни. Велика маса води рухається на столицю Прагу. Очікують, що у вівторок річка Влтава, що протікає столицею, може піднятися до критичної позначки. До стихійного лиха призвели великі зливи. За кілька днів в низці країн центральної Європи випала двомісячна норма опадів. Згідно з останніми даними, в Чехії внаслідок повені загинуло семеро людей, в Австрії - двоє загинуло і троє зникли безвісти. В Німеччині на південь країни направили додаткові армійські підрозділи для допомоги населенню. У баварському місті Пассау вода сягнула рівня найвищого із XVI сторіччя. Багато районів міста опинилися під водою, людей евакуюють на човнах. Є місця, до яких не можуть добратися навіть рятувальники.

В Чехії оголосили надзвичайний стан. Близько трьох тисяч людей на заході країни були змушені залишити свої домівки. В Празі не працює метро та водоочисні станції. Береги Влтави обклали мішками з піском і встановили спеціальні металеві загорожі. Прохід по Карловому мосту, одній з головних історичних пам'яток, перекритий. Кореспондент ВВС в Празі Роб Кемерон розповідає, що в понеділок увечері столичні мешканці думали, що найгірше вже позаду. Проте прем'єр-міністр країни Петр Нечас виступив зі зверненням і попередив людей, що система із дев'яти дамб, відомих під назвою Каскад Влтави, переповнена водою і цей тиск потрібно послабити. Увечері понеділка, о 20.00 за місцевим часом, шлюзи на деяких дамбах підняли, і вода в Влтаві почала стрімко підніматися. В деяких місцях річка вийшла із берегів.

Рівень води у річці Ельбі також сягнув критичного рівня, який востаннє тут був у 2002 році, коли центральна Європа пережила схожу сильну повінь. Тоді у Чехії загинуло 17 людей, а збитки сягнули 20 млрд євро. У Німеччині під водою опинилися Баварія, Саксонія, Турингія та Баден-Вюртемберг. Багато трас в країнах, охоплених повінню, перекриті. Тисячі будинків лишилися без світла. В Австрії федеральна земля Зальцбург оголошена зоною стихійного лиха. У Німеччині, в баварських містах Пассау та Розенхайм, запровадили надзвичайний стан. "Ситуація дуже драматична", - сказав представник кризового центру Пассау Герберт Зіллінгер. В районі Лейпцига евакуювали сім тисяч людей. У вівторок затоплені райони відвідає канцлер Німеччини Ангела Меркель. Влада Євросоюзу заявила, що готова допомогти трьом країнам, які постраждали внаслідок повені. Фахівці попереджають, що вода також піднімається в Дунаї, і закликають країни, якими протікає ця річка, вдатися до необхідних заходів. Військові в Словаччині та Угорщині будують спеціальні загорожі в місцях, де Дунай найвірогідніше може вийти з берегів.

BBC Україна

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут