Архів новин

У Microsoft відберуть Skype?

Один з найбільших виробників мережевого устаткування - каліфорнійська компанія Cisco Systems - оголосив про наміри переконати другий за рівнем європейський суд у тому, що купівлю Skype з боку Microsoft слід анулювати. Якщо Cisco вдасться переконати суд загальної юрисдикції у Люксембурзі у своїй правоті, то Європейська комісія може де-факто анулювати свій дозвіл. При цьому експерти сумніваються у перспективності такого кроку. Незалежні юристи кажуть, що операція з купівлі Skype вже не буде скасована у будь-якому випадку, але Брюссель може зажадати від Microsoft компенсацій або різного роду концесій. Раніше операція була схвалена без будь-яких додаткових умов.

Повідомляється, що Cisco буде намагатися оскаржити угоду спільно з італійським постачальником інтернет-телефонії Messagent SpA. Вони збираються надати суду так званий маніфест про помилки, допущені після схвалення угоди у 8,5 млрд дол. Очікується, що компанії будуть робити акцент на те, що і Microsoft, і Skype є домінуючими гравцями у своїх сферах, і їх об'єднання не йде на користь конкурентному ринку. Слід зазначити, що в історії Єврокомісії були випадки, коли Брюссель справді переглядав раніше прийняті рішення.

Останній такий випадок стався у 2002 р., коли справа стосувалася об'єднання компаній Sony Music і BMG Record. Однак, своєю чергою, Microsoft може подати апеляцію на рішення до Європейського суду - вищої судової інстанції Європи.

Нагадаємо, Microsoft закрив операцію із придбання сервісу інтернет-телефонії Skype у жовтні 2011 р. Купівля Skype у групи приватних інвесторів обійшлася у 8,5 млрд дол.

Cisco Systems Inc. - найбільший у світі виробник мережевого устаткування, призначеного для обслуговування мереж видаленого доступу, сервісів безпеки, мереж зберігання даних, маршрутизації і комутації, а також для потреб комерційного ринку IР-комунікацій і корпоративного ринку. На даний час у компанії працюють 63 тис. осіб. Заснована у 1984 р. Cisco - одна з найбільших у світі американських транснаціональних компаній, що спеціалізуються в галузі високих технологій. Спочатку займалася тільки корпоративними маршрутизаторами. Cisco називає себе "світовим лідером у галузі мережевих технологій, призначених для мережі Інтернет". Штаб-квартира компанії знаходиться в Сан-Хосе, штат Каліфорнія. На чолі компанії тривалий час перебуває президент і генеральний директор Джон Чемберс.

У першому кварталі 2013 фінансового року (завершився 27 жовтня 2012 р.) чистий обсяг продажів компанії Cisco збільшився на 6%, склавши 11,9 млрд дол., а чистий прибуток зріс на 18% - до 2,1 млрд дол. (при розрахунку за принципами GAAP). При розрахунку без використання принципів GAAP чистий прибуток Cisco склав 2,6 млрд дол.

Компанія Skype була створена у 2003 р., а вже у 2005 р. eBay Inc. купив її за 3,1 млрд дол. Пізніше контрольний пакет був проданий групі інвесторів за 1,9 млрд дол. готівкою і 125 млн дол. у цінних паперах.

У 2010 р. щомісячна аудиторія активних користувачів програми Skype становила 124 млн чоловік, лише 8,1 млн з яких користувалися платними послугами, здійснюючи дзвінки зі Skype на стаціонарні та мобільні телефони. За підсумками 2010 р., чисельність користувачів Skype склала 170 млн чоловік, а трафік голосового і відеозв'язку сервісу досяг 207 млрд хвилин.

РБК-Україна

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут