Архів новин

У Львові ходою від Бандери до Шевченка відзначили День героїв. Фоторепортаж

Сьогодні, 26 травня, у Львові близько 2 тисяч осіб взяли участь у святкуванні Дня героїв. Спочатку відбулося урочисте віче біля пам’ятника Степанові Бандері, а пізніше учасники колоною пройшли до пам’ятника Шевченка.

Квіти до пам’ятника Степанові Бандері поклали народні депутати Ірина Фаріон, Степан Кубів, Михайло Хміль, голова Львівської облради Петро Колодій, а також депутати міської і обласної рад, члени ветеранських організацій, інформує zaxid.net.

„Найбільша наша біда в тому, що ми (українці - ред.) між собою боремося”, - зазначив у своєму виступі голова осередку Крайового братства вояків ОУН-УПА Олесь Гуменюк.

„Сьогоднішнє свято – це заглиблення у подвиг тих, хто абсолютно не вписувався у дух часу, бо час ніколи не працюватиме на нашу користь. Час вимагає неустанної боротьби з ним. Бандера боровся з часом, Шухевич боровся з часом, Коновалець боровся з часом, холодноярські повстанці боролися з часом, закарпатські січові стрільці боролися з часом. Вони відійшли фізично, але залишилися жити у наших думках. Хіба це не перемога над часом?”, - сказала Ірина Фаріон.

Також виступили нардеп Степан Кубів, депутат Львівської облради Галина Чорна та голова ЛОО Всеукраїнського об'єднання ветеранів Львівщини Богдан Винниченко.

Після цього колона маршем пройшла вулицями Степана Бандери і Коперника до проспекту Свободи. Дорогою відбулося покладання квітів до пам’ятника жертвам комуністичних злочинів, меморіальних дошок Романові Шухевичу, Євгену Коновальцю. Учасники несли великий синьо-жовтий прапор, червоно-чорний прапор КУНу, а також портрет Степана Бандери.

Біля пам’ятника Тарасові Шевченку відбувся конкурс на кращу похідну чоту між школами шести районів міста. Найкращих буде нагороджено у стінах Львівської міськради.

Нагадаємо, у День героїв тисяча тернополян взяли участь у марші у вишиванках.

Додамо, що День героїв відзначають з 1999 року.

Довідка

Свято героїв або День героїв щорічно відзначається в Україні в останню неділю травня. У 1941 році Другий великий збір ОУН постановив святкувати 23 травня День героїв, бо саме в травні пішли з життя „кращі сини України XX століття”: Микола Міхновський, Симон Петлюра, Євген Коновалець.


Щоденний Львів

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут